Foto

Policisté řidiče obvinili ze zabití spolujezdce

Havaroval těžce opilý, bez řidičáku a s autem, které nemělo co dělat na silnici

15. srpna 2019 15:10 , aktualizace 15:13

Alkohol Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V prosinci loňského roku jsme informovali o tragické dopravní nehodě, při které přišel na dálnici D6 o život spolujezdec z vozu BMW. Policie nyní ukončila prověřování tohoto případu se zjištěním, že řidič nejen, že jel příliš rychle, ale byl silně opilý, bez řidičáku a porušil i několik dalších předpisů.

Co se tenkrát stalo?

     Řidič vozu tehdy jel ze Sokolova na Cheb, podle policie před dálničním sjezdem na Citice, tedy na 149. kilometru dálnice D6, při průjezdu pravotočivou zatáčkou na mokru nepřizpůsobil rychlost jízdy a s vozem vyjel vpravo mimo dálnici, kde narazil do sloupku dopravní značky. Vozidlo následně dostalo smyk a převrátilo se na střechu.
     Oba muži ve vozidle utrpěli zranění a zatímco řidič byl transportován do nemocnice, spolujezdec utrpěl zranění neslučitelná se životem.     
     "Během dopravní nehody měl řidič vozidla řídit rychlostí až 166 km/h. Policisté během dalšího vyšetřování zjistili, že řidič vozidla nebyl držitelem řidičského oprávnění. Dále také užil k jízdě vozidlo, které nemělo platnou technickou prohlídku vozidla. V nemocnici mu byl následně odebrán vzorek krve, ze které muži naměřili 2,33 promile alkoholu," uvedla tisková mluvčí policie. 

Řidiči hrozí osm let

     Kriminalisté zahájili trestní stíhání 27letého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání přečinů Usmrcení z nedbalosti a Ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedené přečiny hrozí obviněnému muži v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na 8 let.

Foto: PČR

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.