Video

Cizinci i z Bangladéše a Nepálu – na ubytovnách nic mimořádného

Policejní akce s názvem „MARINA“

12. října 2017 18:01, aktualizace čtvrtek 12. října 18:20

Cizinci Ubytovny

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard


    V úterý jsme informovali o semináři „Bezpečnost v Plzni v souvislosti s rozvojem průmyslových zón“, který byl věnován hlavně problematice vlivu cizinců, zaměstnávaných v průmyslových zónách, na kriminalitu a její vzrůstající tendence.

    V tom samém dni v odpoledních a večerních hodinách proběhla v lokalitě města Aš a jeho okolí policejní akce s názvem „MARINA“, která byla zaměřena na problematiku odhalování nelegální migrace, kontrolu dodržování pobytového režimu cizinců na území České republiky, kontrolu pravosti a platnosti předkládaných cizozemských dokladů totožnosti a na další činnosti související s realizací zvýšených kontrolních a preventivních bezpečnostních opatření v souvislosti s aktuální migrační a bezpečnostní situací v Evropě.

    Dvě desítky policistů z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, kromě tří nočních podniků zkontrolovali i čtyři ubytovací objekty, ve kterých bývají ubytováváni převážně cizinci. V průběhu této akce policisté zkontrolovali celkem 103 osob, z toho 93 cizinců. Policisté se při kontrole ubytoven setkali i s cizinci, kteří na naše území přicestovali z více exotických zemí, jako například z Bangladéše nebo Nepálu.

     V průběhu akce byl policisty mimo jiné zjištěn slovenský doklad totožnosti, po kterém bylo vyhlášeno pátrání a byla vypátrána jedna Interpolem hledaná osoba. V osmi případech bylo zjištěno porušení zákona o pobytu cizinců na území České republiky, které policisté vyřešili uložením pokut v celkové výši 7.000,- Kč.

     Policisté cizinecké policie budou i v dalším období nadále pokračovat v obdobných kontrolních a preventivních akcích, a to i na dalších místech Karlovarského kraje.

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.