Aktuálně

Policisté se samopaly uzavírali silnici na Folmavu

Hlídky policie obsadily silnici od Horšovského Týna až k Draženovu

úterý 8. ledna 19:41 , aktualizace 21:49

Partner článku – Alfa Tactical

Aktualizovaná verze:
    Dnes večer jsme psali, že silnici mezi Plzní a Domažlicemi obsadilo větší množství hlídek policie v helmách, neprůstřelných vestách a se samopaly. Dle čtenářů byli policisté od Horšovského Týna až k Draženovu, a i kolem Meclova. Nyní policie uvolnila další informace, takže můžeme původní článek aktualizovat.
     Loupilo se na obou stranách hranice, nejprve přepadli banku v německém Arnschwangu, tedy necelých deset kilometrů od našich hranic. Zde se loupež odehrála před třetí odpoledne a jen o hodinu později došlo, o pouhých třicet kilometrů dál, k další loupeži, nyní již v Česku, když byla v Meclově přepadena pošta.
     Pachatel je na útěku a podle německé policie má zbraň, v Německu se pachateli nepodařilo ukořistit žádné peníze, jak dopadl v Česku policie zatím nezveřejnila, respektive zatím nikdo ani nepotvrdil, že obě loupeže spolu souvisí. 
     Policisté obou zemí zahájili rozsáhlé pátrání, do kterého se mimo jiné zapojili psovodi i vrtulník.
     Podle německé policie měl být pachatelem muž, asi 175 cm vysoký, štíhlý, ve věku 30-35 let, západoevropského vzhledu. Muž má mít hnědé nebo plavé vousy a knír. Oblečen měl být v tmavé krátké bundě, modrých džínsech a tmavé mikině s bílými šňůrkami na kapuci. Ozbrojen měl být pistolí. Zda jde o téhož lupiče, který loupil i Meclově, ale dosud potvrzeno není.
     Do současné chvíle se nepodařilo pachatele zadržet, zítra budeme aktualizovat.

Původní verze:

    Dnes odpoledne řidiče jedoucí po silnici mezi Plzní a Domažlicemi zaujalo větší množství hlídek policie i jejich výzbroj: "Je jich tady fakt hodně, hlavně jsou v helmách, neprůstřelných vestách a se samopaly. Jsou od Horšovského Týna až k Draženovu i kolem Meclova. Děje se zde něco? Je důvod k obavám?" napsal nám jeden z čtenářů a další pak setkání s policisty potvrzovali.
     Mluvčí policie bezpečnostní opatření potvrdila s tím, že by se mělo jednat o spolupráci s německou policií, kdy policisté stíhali lupiče, kteří se měli dopustit přepadení banky v Německu. Dle našich informací se nedá potvrdit, že by lupiči ujeli do Čech, pouze je zde tato možnost a akce byla spíše preventivní. 

     Zatím nemáme informace, zda byla akce v Německu úspěšná, kolik bylo pachatelů, zda byli z Česka, ani jak byli ozbrojení. Podle posledních informací by již mělo být opatření ukončeno.

Foto: Chamer Zeitung a čtenář

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.