Foto

2. díl: Policisté si tentokrát poradili s divokou vodou i se záchranou tonoucího

Součinnostní cvičení pořádkových a zásahových jednotek pokračovalo výcvikem na vodě

středa 6. října 11:43 , aktualizace 11:46

Cvičení Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical

     Včera jsme informovali o probíhajícím společném srovnávacím výcviku pořádkových a zásahových jednotek Policie ČR a jejich německých kolegů z bavorské i spolkové policie.
     Včerejší den policisté trávili výcvikem na vodě na Českobudějovicku, konkrétně v Českém Vrbném, kde se uskutečnil výcvik na vodním kanále. Policisté zde nacvičovali zejména záchranu osob na vodní hladině, záchranu tonoucího a jeho přesun do záchranného člunu, sebezáchranu při pádu do divoké vody, manipulaci se záchranářským vybavením určeným pro záchranu osob při živelných pohromách, překonání vodního díla a další situace. Cílem fyzicky náročného dne bylo mimo jiné ověřit součinnost a koordinaci jednotlivých týmů v obtížných podmínkách.
     Dnes se cvičení přesouvá na jih Plzeňska do Stodu, kde se v areálu výcvikového střediska Anti Terror Academy na Krůtí hoře policisté budou zabývat taktickou a střeleckou přípravou.

O prvních dvou dnech tohoto rozsáhlého cvičení jsme informovali v článku:

1. díl: Taktika zaměřená na pouliční násilí i výcvik zásahů na vodě

1. díl: Taktika zaměřená na pouliční násilí i výcvik zásahů na vodě

05. 10. 2021, 09:42, aktualizace 06. 10. 2021, 11:46

V Plzni bylo zahájeno rozsáhle cvičení pořádkových a zásahových jednotek české i německé policie

Foto PČR

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.