Foto

Je nám ctí, že jsme mohli pomoci i my!

Policisté ze zásahové jednotky pro onkologicky nemocné děti vybrali sto tisíc korun

pátek 13. května 15:36 , aktualizace 15:54

Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical

     V loňském roce jsme informovali o projektu "Zásahová jednotka pro Malou jógu", na jehož vzniku se naše redakce také finančně podílela.

     Policisty ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje tehdy oslovily příběhy dětí, které svádí každodenní boj se zákeřnou nemocí. Jejich těžké osudy nenechaly policisty chladnými a ti se proto rozhodli se pomoci. Vytvořili proto na rok 2022 charitativní kalendář s fotografiemi z jejich výcviku a ten i za pomoci externích partnerů na různých prodejních místech distribuovali mezi policisty i veřejnost.

     Prodejem 333 kusů kalendářů se podařilo získat sto tisíc korun, které nyní policisté předali zástupkyni organizace Malá jóga.

Původní článek:

Zásahová jednotka pro onkologicky nemocné děti

     Již pět let v České republice funguje projekt Malá Jóga, který zajišťuje onkologicky nemocným dětem z celé republiky vhodnou pohybovou aktivitu v období léčby a bezprostředně po ní jako prevenci ztráty fyzické kondice a pohybových komplikací.
     Děti všech věkových kategorií cvičí pod vedením zkušených lektorů, a to v domácím prostředí. Lektoři dětské jógy dojíždějí za dětmi domů, čímž dochází k významné redukci rizika infekce a také odpadá zátěž spojená s dojížděním. 
     Komplexní cvičení pomáhá rozvíjet nejen fyzickou kondici a svalovou sílu, ale také koordinaci, stabilitu a smyslové vnímání, je prospěšné dechovým, trávicím a vylučovacím funkcím organismu.
     Cvičení vychází z klasické jógy a je přizpůsobené věku a schopnostem dítěte, probíhá formou her a cviky napodobují zvířata, rostliny i předměty kolem nás.

     Příběhy některých dětí si můžete přečíst na stránkách organizace.

Zásahová jednotka pro děti

     Právě příběhy malých bojovníků s touto zákeřnou nemocí oslovily policisty z Krajské zásahové jednotky Plzeňského kraje, kteří se rozhodli dětem v jejich boji pomoci. 
         "Tak, jako my tvrdě trénujeme, abychom dokázali zasahovat proti pachatelům té nejzávažnější trestné činnosti, tak děti z Malé Jógy svádí denně boj, na který je nikdo nepřipravil, s nepřítelem daleko horším, jakým je onkologické onemocnění," vysvětlili nám policisté důvod, proč se rozhodli dětem z Malé Jógy pomoci.

     Policisté proto za pomoci několika partnerů připravili charitativní kalendář s fotografiemi z výcviku zásahové jednotky, který si nyní mohou zakoupit všichni fanoušci zásahových jednotek i lidé, kteří by prostě jen chtěli pomoci malým bojovníkům s onkologickým onemocněním.
      Celý výtěžek z prodeje kalendářů pak bude věnován organizaci Malá jóga, aby mohla dále pomáhat nemocným dětem.

Kalendář v ceně 300 korun je možno zakoupit v Plzni u některých našich partnerů:

  • restaurace ACW Saloon, Kollárova 18. 
  • prodejna zbraní a outdoorového vybavení ALFA TACTICAL, Družby 1014/19
  • zájemci, kteří si kalendář nemohou dojít zakoupit na výdejní místa, mohou napsat na email zjpromj@seznam.cz


Foto

1,2 prodejní místa kalendářů
3 - 13 zásahová jednotka, výcvik i ostré nasazení


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.