Foto Video

"Pomoc, policajt chce mě znásilnit!"

Opilá a zfetovaná žena na nádraží vyzývala kolemjdoucí k napadení strážníků

čtvrtek 10. června 17:48 , aktualizace 20:41

Alkohol Cizinci Drogy Městská policie Záchytka

Partner článku – TUEBOR General Security

     Ačkoli v uplynulých měsících, kdy v rámci protiepidemiologických opatření platil zákaz požívání alkoholu na veřejnosti, měli strážníci na opilce na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni alespoň nějakou páku, v posledních týdnech se zde situace s opilými a zfetovanými problémovými osobami rapidně horší a strážníci i policisté zde musí zasahovat téměř každý den. Ani dnešek bohužel nebyl výjimkou.

     Krátce po poledni vyjelo několik hlídek městské policie k nahlášené rvačce několika podnapilých osob před halou Hlavního vlakového nádraží v Plzni. Při příjezdu strážníků na místo se velká část skupiny, která, jak se ukázalo, sestávala z místních bezdomovců rychle uklidnila a stačilo je z prostoru nádraží vykázat. Výjimkou byl pouze muž z Polska, který pro silnou opilost nebyl schopen ani chodit, a žena, která je na nádraží dá se říct celebritou.
     Tato žena bez domova je na plzeňském nádraží v podstatě denním hostem a strážníci její jednání spojené s přemírou alkoholu a drog musí řešit pravidelně několikrát týdně, a to dokonce i v době těsně před porodem, který proběhl před několika týdny. Silně opilá žena, která byla dle všeho i pod vlivem omamných látek při příjezdu strážníků strkala do kolemjdoucích, pokřikovala na ně, a i po několikeré výzvě strážníků se odmítala uklidnit. Následně se žena před strážníky začala svlékat, jednoho z nich obviňovat, že se jí pokouší znásilnit a vyzývat kolemjdoucí aby se jí zastali a strážníky zbili.
      "Cizinec narozený v roce 1985 se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která vyšla pozitivně s výsledkem 3,51 promile. Žena narozená v roce 1988 se dechové zkoušce i testu na omamné a psychotropní látky odmítla podrobit," uvedla tisková mluvčí strážníků s tím, že jak muž, tak žena byli převezeni do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění a ženino jednání bude dále řešeno.


 


 

TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost