Šel se usmířit s dcerou, napil se na kuráž a ztratil se

Další nabitý víkend strážníků - pomoc epileptikovi, opilcům i zraněným

5. února 2018 11:54 , aktualizace pondělí 9. dubna 08:33

Alkohol Cizinci Městská policie Záchranáři

Muž se zhroutil přímo před hlídkou

     V pátek v noci, když přecházeli lávku přes řeku Radbuzu, spatřili strážníci muže, který se přímo před nimi začal kácet k zemi. Strážníci stačili padajícího muže zachytit a vzhledem k tomu, že u něj začal epileptický záchvat, co nejbezpečněji ho uložili, přičemž aby zabránili jeho poranění, mu hlavu podložili vlastním ošacením.
     Po odeznění prvního záchvatu, brzy následoval ještě jeden. Strážníci muži poskytli nezbytnou první pomoc, uložili ho do zotavovací polohy a snažili se ho udržet při vědomí, než dorazí na místo jimi přivolaní záchranáři.
     Ti si osmatřicetiletého Slováka převzali do péče a transportovali ho do nemocnice na Lochotíně.

Šel se usmířit s dcerou a napil se na kuráž

     V noci z pátku na sobotu byla hlídka strážníků přivolána ke zraněnému opilému muži, opírajícímu se o zábradlí v posledním patře bytového domu ve Spojovací ulici.
     Potom co v doprovodu strážníků opilec dům opustil, mluvil o tom, že chce urovnat napjaté vztahy se svou dcerou, když se ho ale strážníci zeptali, jestli vůbec ví, kde se v tu chvíli nachází, dostalo se jim odpovědi, že jsou přece v restauraci a on je tu s dcerou.
     Muž byl podroben testu na zjištění hladiny alkoholu, který vyšel pozitivně s výsledkem 2,63 promile. Lékař po vyšetření rozhodl o jeho převozu na chirurgickou ambulanci Fakultní nemocnice Plzeň Bory.

U silně opilého cizince zasahovali strážníci i záchranáři

     Zdravotnická záchranná služba asistovala také u dalšího sobotního případu, tentokrát opilého muže na Americké.
     Záchranáře k němu volal jeden z kolemjdoucích, který viděl, jak muž upadl ze schůdků bistra a stěžuje si na bolest kolene. To ale opilec před strážníky i záchranáři popřel. Rozhodnutí záchranářů bylo tedy jasné, cizinec byl v pořádku, žádné lékařské ošetření nepotřeboval.
     Dechovou zkouškou byla u muže zjištěna hladina alkoholu 2,77 promile, a protože se nezvládl ani postavit a odejít, hrozilo mu vzhledem k nízké teplotě podchlazení. Hlídka ho proto převezla do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění.

Revizor odhalil muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení

     Dnes v půl sedmé ráno byla hlídka přivolána jedním z revizorů na autobusovou zastávku linky číslo 29 v ulici 17. listopadu, kvůli dvěma černým pasažérům, kteří cestovali MHD bez platné jízdenky a dokladů.
     Strážníci u těchto osob ověřili totožnost i v pátrací  databázi Policie České republiky, čímž se ukázalo, že se jméno šestatřicetiletého muže ze Sokolovska objevuje v hledáčku osob hledaných PČR. Byl na něj totiž vydán příkaz k zatčení. K dalšímu šetření byl proto předán do rukou státních policistů.

Strážníci také zasahovali u nedělní bitky na Americké:

Hromadná bitka na Americké

Hromadná bitka na Americké

04. 02. 2018, 17:28, aktualizace 04. 02. 2018, 18:02

Sedm lidí mělo napadnout na rohu ulic Americká a V Šipce další tři osoby

Také se postarali o jednu zatoulanou dámu z ciziny:

Jessie je dáma a hovoří pouze anglicky

Jessie je dáma a hovoří pouze anglicky

03. 02. 2018, 16:28, aktualizace 03. 02. 2018, 16:41

Dáma z Anglie pohovořila se strážníky a odebrala se zpět domů

Foto ilustrační