Foto Video

Jeden zabil v sebeobraně, druhý byl vrah a prostřelil hlavu mamince patnáctileté dívky

"Do konce života nepřestanu být vděčný!" - pomoc pro Kristýnku jde nyní i z Plzeňska

čtvrtek 14. července 18:57 , aktualizace 19:47

Partner článku – Alfa Tactical

     Dva obrovsky silné lidské příběhy se nyní prolnuly. Na jedné straně je muž, který musel svou legálně drženou pistolí usmrtit vraha, jenž mu vnikl do domu, a na druhé straně je několikanásobný recidivista, který nelegálně drženým revolverem střelil do hlavy maminku teprve patnáctileté dívky.


Příběh první - v sebeobraně musel zabít

     Bezproblémová rodina Honzy bydlí v bývalém drážním domku, do kterého v noci z úterý na středu 24. března 2021 vnikl cizí muž, Honza ho s legálně drženou zbraní vyzval, aby dům opustil, muž ale dál šel proti němu a tak Honza v obavě o život svůj i své ženy vystřelil.
     Střela muže zasáhla do hrudníku, zřejmě náraz o kost jí vychýlil a z těla pak vyšla zadní částí ramene. Postřelený pachatel ještě stačil vyběhnout na zahradu, kde zůstal ležet u cestičky. Honza okamžitě přivolal záchrannou službu a sám poskytl silně krvácejícímu muži první pomoc, přičemž ho telefonicky instruovala operátorka záchranné služby. Honza o život muže bojoval dvanáct minut, než dorazili první záchranáři a resuscitaci převzali. Bohužel zranění bylo fatální a lékař musel u sedmatřicetiletého muže konstatovat smrt. Policisté uzavřeli široké okolí a na místo dorazili kriminalisté i koroner. 
     Druhý den se ukázalo, že Honzovy obavy o život byly zcela oprávněné, zastřeleným byl totiž Jaroslav V. v minulosti odsouzený za velice brutální vraždu sedmašedesátiletého seniora. Znalci tenkrát u soudu uvedli, že jde o silně narušenou osobnost a své jednání může znovu opakovat. 

Příběh druhý - recidivista střelil ženu do hlavy

      V pátek 20. května sedmapadesátiletá žena ze Štěpánova vzala za kolegyni směnu v herně na Masarykově ulici v Olomouci. Peníze navíc se jí hodily, šetřila totiž své dceři na studium vysněné veterinární střední školy.
      Večer ale do herny vstoupil senior, který s revolverem v ruce po obsluhující ženě požadoval peníze. Když mu žena hned nevyhověla, naprosto bez váhání ji z blízka střelil do hlavy. I podle zkušených kriminalistů se jednalo o naprosto chladnokrevnou popravu.
      Těžce poraněnou ženu našel o necelou hodinu později zákazník a okamžitě na místo zavolal policisty i záchranáře.  
      Pachatele policisté vypátrali a zadrželi o tři hodiny později. Zjistili, že jde o dvaasedmdesátiletého několikanásobného recidivistu, který ve vězení strávil neuvěřitelných 48 let, mimo jiné i za vraždu.

Sbírka z prvního příběhu

      Přátelé pro Honzu zřídili transparentní účet na právní pomoc, na který stovky lidí zaslaly peníze na jeho právní zastoupení.  Vzhledem k tomu, že policie po pečlivém šetření případ vyhodnotila jako nutnou obranu, nevyužil Honza ani zdaleka celou vybranou částku a na účtu mu zbylo přes 178.000 korun.
      Již v době, kdy sbírka vznikla, nám Honza sdělil, že krom právního zastoupení v případu usmrceného pachatele nechce z vybraných peněz použít ani korunu a hodlá veškeré zbylé peníze použít ve prospěch někoho potřebného. 

Kristýnka z druhého příběhu

      Postřelená žena z Olomouce je stále ve velmi špatném stavu a lékaři její návrat do běžného života nevidí jako reálný. Její patnáctiletou dceru Kristýnu si do péče okamžitě vzala její starší sestra, sama ale s manželem vychovává tři děti a tak nemají prostředků nazbyt. 
      Město Štěpánov proto vyhlásilo veřejnou finanční sbírku na pomoc a podporu této násilným trestným činem postižené rodiny. "Bohužel se říká, že „Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech“. V tomto případě se setkalo s maminkou, samoživitelkou, která žila pro rodinu celý život. Aby své nezletilé dceři dopřála splnění jejího snu veterinárního studia na střední škole a aby utáhla sama domácnost měl tři práce.
       Kristýnka je velmi chytrá a milá a od září se dostala na prestižní střední veterinární školu. Z minuty na minutu zůstala patnáctiletá Kristýnky bez maminky. Sestra Petra s manželem Radkem tu okamžitě byli pro ní a nyní společně bydlí a věří v lepší zítřky v nedaleké Liboši.
       Pomozme Kristýnce, aby mohla nastoupit v září do své vysněné školy a naplnit tak snahu její maminky. Pomozme Kristýnce v tak těžké chvíli, aby mohla studovat a měla prostředky pro život a pro svou budoucnost,"
napsal starosta Štěpánova, kterého se celá situace osobně velmi dotkla.

Do konce života nepřestanu být vděčný

      A jak jsme napsali na začátku článku, dva obrovsky silné lidské příběhy se prolnuly. Když se Honza dozvěděl, co se v Olomouci stalo, neváhal a oslovil naším prostřednictvím vedení Štěpánova s nabídkou pomoci Kristýnce:

Vážení pánové,
     tragická událost, která se stala, mnou hluboce otřásla a velmi rád bych nabídl svou pomoc.
     Před časem jsem prožil podobně složitou situaci a zvládl jsem jí i díky pomoci mnoha dobrých lidí, kteří se naprosto spontánně složili a poslali mi peníze na mé právní zastoupení a moji podporu. Těmto lidem to já nikdy nebudu moci oplatit a do konce života jim nepřestanu být vděčný.

     Postižená rodina z Vašeho města si zaslouží plnou podporu - zvlášť budoucí studentka, slečna Kristýna, která by měla dostat svou životní šanci, aby mohla studovat svojí vysněnou střední školu. Držím jí palce, přeji mnoho sil a věřím, že bude svými studijními výsledky dělat mamince a všem blízkým jenom radost a budou na ní moci být patřičně pyšní!

     Posílám tímto na sbírkový účet zřízený městem Štěpánov ve prospěch této postižené rodiny zbytek peněz, které se před časem, když jsem já potřeboval pomoci, sešly v můj prospěch od stovek lidí z celé republiky a dokonce i ze Slovenska. Ten zbytek činí celkem 178 060,38 Kč a jako výraz osobní podpory Vaší sbírce jsem k této částce přidal 21 940 Kč ze svého a celou zaokrouhlenou částku 200 000,38 Kč zasílám nyní převodem na účet štěpánovské sbírky.

      Doufám, že peníze alespoň trochu pomohou. Prosím, vyřiďte všem pozdrav a přání všeho dobrého. Děkuji mnohokrát a zdravím, Jan B., veřejnosti známý jako „Včelař z Vochova“

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.