Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Pátrání

Mnohonásobný recidivista Ervín Singer uprchl z vězení

Kriminalisté pátrají po uprchlém vězni, který by se mohl pohybovat v Plzeňském i Karlovarském kraji

Autor: Karel Aleš pátek 7. června 14:11 , aktualizace 14:55

Pátrání

Partner článku – Express servis


     Policisté v současné době pátrají po uprchlém šestatřicetiletém vězni, který si ve výkonu trestu odnětí svobody odpykává trest za majetkovou trestnou činnost a včera utekl z nestřeženého pracoviště v Hazlově na Chebsku. 
     Recidivista, o kterém jsme již v minulosti informovali by se mohl pohybovat v Karlovarském i Plzeňském kraji.

Ervín Singer

Datum narození 25. 5. 1988
Pátrání vyhlášeno 6. 6. 2024
Bydliště - okres Sokolov
Státní příslušnost Česká republika

     Ervín Singer je přibližně 200 cm vysoké střední postavy, má krátké světlé vlasy vystříhané na tzv. ostrůvek a modré oči.
     V době odchodu z nestřeženého pracoviště měl na sobě oranžové triko s krátkým rukávem, pod kterým měl ještě šedé triko s dlouhým rukávem, dále měl na sobě modré montérky a na nohou černou pracovní obuv.

     V případě jakýchkoliv informací k hledanému volejte na linku 158 nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu.

O Ervínu Singerovi, jeho dlouhé trestní minulosti i jeho zadržení, při kterém naboural tři policejní vozy, jsme informovali v článku:

Recidivista při divokém pronásledování Plzní naboural několik aut a havarovali kvůli němu i policisté

     V neděli 17. října 2021 jsme informovali o policejním pronásledování ujíždějícího recidivisty ze Slovan na Rokycanskou třídu, při kterém ujíždějící řidič neváhal ohrožovat ostatní řidiče i chodce, unikat po chodnících a v jednom případě dokonce s autem sjet po schodišti. Při pronásledování také došlo k poškození tří policejních vozů. Policie nyní uvolnila podrobnosti k tomuto případu.

     Podle tiskové mluvčí policisté v neděli krátce po půl dvanácté hodině dopoledne přijali oznámení, že se v Plzni na Slovanech Slovany pohybuje vůz Ford Focus, jehož řidič měl být veden v celostátním pátrání. Policisté ihned vyjeli na místo a v Motýlí ulici chtěli vozidlo zastavit za použití zapnutého světla modré barvy a výstražného zvukového znamení k zastavení vozidla.
     Řidič ale výzvu k zastavení neuposlechl, místo toho sešlápl plynový pedál a začal ujíždět, takže ho policisté začali samozřejmě pronásledovat. "Při své riskantní jízdě řidič mimo jiné způsobil s vozidlem dopravní nehodu v Božkovské ulici, kde narazil do dvou zaparkovaných vozidel. Během nebezpečné jízdy spáchal několik dopravních přestupků, a to jízdou v kolejišti, průjezdy křižovatek na červenou, opakovanými průjezdy jednosměrnými ulicemi v protisměru, jízdou po chodníku, projetím kruhového objezdu v Částkově ulici v protisměru či protisměrnou jízdou na frekventované Rokycanské ulici," popsala mluvčí policie, čeho všeho se řidič ve snaze uniknout dopustil.
     Divokou jízdu ujíždějícího řidiče nám popsalo i několik čtenářů: "Skoro mi srazil ženu a syna, když jsme šli přes Mikulášské náměstí k vlakovému nádraží," napsal nám jeden z nich. "Jel přechod nepřechod, chodník nechodník, červená nečervená. My jsme si říkali, co to jede v protisměru za magora a najednou tam přijeli policajti a chytli ho. Ještě, že se nikomu nic nestalo," napsala další. "Ten blázen sjel dokonce schody u Revoluční a ujížděl Rokycanskou v protisměru. Daleko ale nedojel, chytli ho hned u Autoskel Galaxy," popsal další čtenář závěr honičky. 
     Na Rokycanské třídě nakonec policisté ujíždějící vozidlo zablokovali a řidiče zadrželi, přičemž se potvrdilo, že se jedná o hledaného recidivistu Ervína S. "Třiatřicetiletý zadržený muž na místě policistům potvrdil, že má ve vozidle uschované věci, které pocházejí z předchozí trestné činnosti. Policisté vozidlo následně zajistili i s nalezenými věcmi k dalšímu opatření," uvedla mluvčí policie s tím, že kriminalisté muže, podle našich informací Ervína S., obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

     Muž za volantem ujíždějícího Fordu si počínal velmi nebezpečně, opakovaně jel protisměrem či po chodníku a také cestou naboural několik zaparkovaných aut. Bohužel kvůli jeho velice riskantní jízdě došlo i k poškození dvou policejních vozů a havárii třetího na rohu Sladkovského a Lobezské. 
     Pronásledování tohoto velice nebezpečného řidiče pokračovalo až do Revoluční ulice, kde pronásledované vozidlo sjelo po schodišti na Rokycanskou třídu a pokračovalo dále protisměrem směrem do centra města. Zde naštěstí došlo k zablokování ujíždějícího vozu dalším policejním vozidlem a k následnému zadržení řidiče. "Zadržený muž narozený v roce 1988 odmítl dechovou zkoušku i test na přítomnost drog a byl umístěn do policejní cely," uvedla mluvčí policie.

     Podle našich informací byl zajištěným mužem narkoman Ervin S., který byl v celostátním pátrání a za sebou má více než tři desítky případů trestné činnosti.

Policisté Ervína S. mimo jiné viní z těchto trestných činů:

  • v září ze stavební buňky v Plzni na Vinicích odcizil tablet s příslušenstvím, batoh s obsahem elektroniky, svačinou a peněženkami, které obsahovaly mimo jiné finanční hotovost i platební karty. Platební kartu poté použil v plzeňském obchodě na uhrazení nákupu potravin a dále se pokusil o platební transakci, avšak neúspěšnou, platební karta již totiž v té době byla zablokována.
  • ještě v září se ubytoval v jednom z plzeňských hotelů a z pokoje si odnesl vybavení včetně televize
  • v říjnu se ubytoval v dalším hotelu, který v noci prohledal, z recepce odcizil mobilní telefon i klíče od pokojů a ze skladu automatický kávovar
  • ještě v říjnu v prodejně jízdních kol předstíral zájem o koupi kola, na kterém ale při domluvené zkoušce na parkovišti u prodejny ujel 

     "Poškozeným fyzickým i právnickým osobám muž způsobil celkovou hmotnou škodu za více jak 120 tisíc korun a během výslechu se ke všem skutkům doznal," doplnila mluvčí policie s tím, že takového jednání se dopustil i přesto, že byl za obdobnou majetkovou trestnou činnost v předchozí době odsouzen. Podle našich informací má za sebou Ervín S. více než tři desítky trestných činů.
     Po provedených procesních úkonech putoval Ervín rovnou do výkonu trestu odnětí svobody. Případem jeho nebezpečné jízdy se dále zabývají dopravní policisté a jeho další majetkovou trestnou činnost šetří kriminalisté. 

Proč mohl tento vězeň pracovat na nestřeženém pracovišti a co ho za útěk čeká?

     Málokdo ví, že zákon o výkonu trestu odnětí svobody dokonce přímo ukládá odsouzenému povinnost pracovat, pochopitelně dovoluje-li mu to jeho zdravotní stav. Problém ovšem je, že práce pro vězně je obecně velmi málo. Ne, že by nebyla, jenže náklady na jejich případný transport s eskortou na pracoviště a jejich střežení na místě by daleko převýšily zisk, který by tam prací vytvořili.

     Jedním z možných řešení tohoto problému jsou nestřežená pracoviště mimo věznici. Na tuto práci jsou zpravidla vybíráni vězni s nízkým, maximálně středním stupněm zabezpečení a pochopitelně jde o vězně, kteří již před sebou nemají dlouhé tresty a neměli by být nebezpeční.
     Cesta k povolení pracovat mimo věznici je ale dlouhá. Po prvotním výběru odsouzení předstupují před odbornou komisi, která vyhodnotí, zda může vězeň dostat důvěru a bude mu povolena práce na nestřeženém pracovišti mimo věznici, kde budou pouze pod dohledem příslušného mistra pracoviště. Nakonec ještě musí mít každý takovýto vězeň osobní souhlas ředitele věznice.

     Pokud ale vězeň přes to všechno důvěru věznice zklame a z pracoviště uteče, přichází laicky řečeno "velikej průser". Nejenže bude obviněn z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, souzen a jeho trest se minimálně o několik měsíců ne-li let prodlouží, ale ponese si i přímé následky ve věznici. Cejch útěkáře se s ním ponese po zbytek jeho pobytu ve věznici a věřte, že to tam nic příjemného není. Mimo jiné může zapomenout na případné podmínečné propuštění, vycházky mimo věznici, přerušení trestu a mnoho dalších možností, které vězni mají podle zákona mají. Samozřejmě také bude v rámci vnitřní diferenciace věznice přeřazen do té nejnižší skupiny a tím přichází i o výhody, které mají ostatní odsouzení zařazení do vyšších skupin.

Foto KP a PČR

Express servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.