Foto Video

Pondělí ve znamení alkoholu a násilí

První muž zbitý, další pobodaný a třetí se s pistolí v ruce dokonce i zabarikádoval

úterý 23. února 15:20 , aktualizace 16:59

Alkohol Napadení Záchytka Zadržení pachatele Zásahová jednotka Zbraně

Partner článku – Jídlonoš

     Včerejší den se pro některé lidi nesl ve znamení alkoholu a bohužel i násilí. Policisté včera řešili hned několik případů, ve kterých figurovalo obojí.

Zbitý muž v Železné Rudě

     Včera v půl čtvrté odpoledne vyjížděli policisté do ubytovny v Železné Rudě, kde místní pětatřicetiletý muž fyzicky napadl čtyřiapadesátiletého muže, zranil ho a z místa utekl.
     Napadený při útoku utrpěl zranění a byl přivolanými zdravotníky převezen k ošetření do nemocnice v Klatovech. Policisté mezitím začali pátrat po útočníkovi a ani ne hodinu po útoku se jim ho podařilo najít a zajistit nedaleko ubytovny.
     "Muž se podrobil dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil 2,27 promile alkoholu a byl převezen do protialkoholní záchytné stanice v Plzni," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policie případ dále šetří. Podle našich informací se tento spor odehrál kvůli takové banalitě, jako je vstup do pokoje.

Podaný muž v Přešticích

     Asi dvacet minut před devátou hodinou vyjeli policisté k dalšímu případu napadení opilým útočníkem, tentokrát do Přeštic. Zde podle mluvčí policie došlo na ulici k hádce mezi dvěma muži, jedním opilým a druhým střízlivým. Hádka mezi sedmadvacetiletým a pětatřicetiletým mužem vygradovala nejprve ve vzájemné fyzické napadení a nakonec ve zranění mladšího muže.
     "Starší z mužů nakonec během vzájemného fyzického napadení vytáhl nůž a použil ho proti mladšímu muži," popsala tisková mluvčí policie s tím, že napadený utrpěl zranění, kvůli kterým si ho do péče převzali přivolaní záchranáři.
     Nůž policisté zajistili a pětatřicetiletého muže umístili do policejní cely, kdy ještě předtím při dechové zkoušce přístroj v jeho dechu naměřil 1,82 promile alkoholu.
     "Míra útoku jedné či druhé strany je předmětem dalšího šetření. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, výtržnictví a ublížení na zdraví," doplnila mluvčí policie.

Zabarikádovaný muž s pistolí

     Ve stejné době, kdy policisté v Přešticích řešili pobodání muže, jejich kolegové v Manětíně právě obkličovali dům opilého muže, který přímo před nimi vyhrožoval střelnou zbraní a poté se zabarikádoval. Na místo musela být proto povolána i zásahová jednotka.


     O tomto případu jsme informovali v článku: 

Policejní vyjednavač muže s pistolí uspal!

Policejní vyjednavač muže s pistolí uspal!

23. 02. 2021, 12:39, aktualizace 23. 02. 2021, 13:18

Kvůli ozbrojenému šílenci zásahová jednotka obsadila část městečka


Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí