Foto

Popadané stromy, sesutá stodola i poletující zahradní domek

Hasiči vyjeli kvůli vichřici k téměř třem stovkám případů

24. září 2018 09:24

Hasiči Počasí

Partner článku – Autosalon Dajbych

     V průběhu včerejšího dne až do dnešního rána vyjeli hasiči v Plzeňském kraji k celkem 289 událostem spojeným se silným větrem.
     Nejvíce událostí se samozřejmě týkalo spadaných stromů, spadlých drátů elektrického vedení, poškozených střech a vyvrácených bilboardů. V Radobyčicích vítr dokonce odnesl cca 200 kg vážící zahradní domek, který skončil mimo zahradu na silnici, kde blokoval provoz. Ve třech případech došlo k pádu stromu na vozidlo a v Roupově se sesunula stodola.
     Největší nápor událostí byl zaznamenán mezi sedmou a desátou hodinou večer. Podle dosavadních informací nedošlo naštěstí ke zraněním osob.
     Nejvíce zasažené oblasti byly Tachovsko, Domažlicko a Klatovsko, ale ani v dalších místech se hasiči nezastavili v průběhu celé noci. 
     Jen od půlnoci do 8:00 vyjížděli ke 40 případům spadaných stromů, přičemž v průběhu likvidací hasiči nalézali další spadlé stromu, které ještě ani nabyly hlášené, a ty samozřejmě také odstraňovali.

Foto: Hasiči


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.