Nepříčetná matka se pokusila podříznout malou dcerušku a pak sebe

Opilá Běloruska skončila na psychiatrii, její dceruška na jednotce intenzivní péče - vyšetřování ukončeno

neděle 25. července 00:00 , aktualizace 00:00

Alkohol Cizinci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     5. července loňského roku jsme informovali, že před čtvrtou hodinou ráno vyjížděli policisté do Puškinovy ulice v Plzni, kam je přivolala žena kvůli křiku a zoufalému dětskému pláči ze sousedního bytu. Policisté na místě nalezli Bělorusku a její asi čtyřletou dcerušku, obě s mnoha řeznými ranami po celém těle. Podle prvotního zjištění kriminalistů holčičku pořezala její sedmatřicetiletá matka, která následně způsobila řezná poranění i sama sobě. Policistům žena při dechové zkoušce na alkohol nadýchala jedno promile. Dle našich informací matka na dceru útočila skleněným střepem a některé rány ukazovaly, že se ji pokoušela i podříznout.
     Obě zraněné si do péče převzali záchranáři, kteří dívenku transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice, její matku na chirurgické oddělení a po ošetření na uzavřené oddělení psychiatrie. Vyšetřování tehdy převzali krajští kriminalisté, kteří vyšetřují ty nejzávažnější zločiny. Sousedé nám pak uvedli, že matka si měla domů často vodit různé pány a dcerušku během těchto návštěv zavírala na půdu, kam jí dala matraci a hračky.

     Teprve nyní, tedy až po roce, bylo vyšetřování ukončeno a matka byla obviněna. "Vyšetřování bylo skutečně komplikované, a to zejména s ohledem na vypracování několika znaleckých posudků, které bylo třeba následně prostudovat, aby mohli kriminalisté případ řádně objasnit. Z výsledků znaleckých posudků následně vyplynulo, že žena se protiprávního jednání dopustila ve stavu nepříčetnosti. Kriminalisté zahájili trestní stíhání osmatřicetileté ženy, která čelí obvinění ze spáchání zločinu opilství. Pokud obviněnou ženu uzná soud z uvedeného trestného činu vinnou, hrozí ji trest odnětí svobody až na deset let," uvedla nám mluvčí policie. 

Foto: Ilustrační z obdobného krveprolití také v rodině

§ 360 Opilství

     (1) Kdo se požitím nebo aplikací návykové látky přivede, byť i z nedbalosti, do stavu nepříčetnosti, v němž se dopustí činu jinak trestného, bude potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let; dopustí-li se však činu jinak trestného, na který zákon stanoví trest mírnější, bude potrestán tímto trestem mírnějším.

      (2) Ustanovení odstavce 1, jakož i § 26 se neužije, přivedl-li se pachatel do stavu nepříčetnosti v úmyslu spáchat trestný čin, nebo spáchal trestný čin z nedbalosti, která spočívá v tom, že se přivedl do stavu nepříčetnosti.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.