Poškozením kabelu ohrozil provoz na železnici

Policie pátrá po pachateli, kterému hrozí až pětiletý trest vězení

1. srpna 2022 13:25 , aktualizace 13:34

Doprava

     V sobotu mezi půl devátou až půl desátou hodinou večer došlo v Plzni na rekonstruované železniční trati na Slovanech k opravdu velmi stupidnímu pokusu o krádež.

     Zatím neznámý pachatel zde zřejmě v domnění, že se obohatí na prodeji mědi, na několika místech poškodil optický kabel, který je určen k propojení komunikačních traťových zařízení, čímž je vyřadil z provozu. Bohužel někteří naši spoluobčané živící se krádežemi barevných kovů, stále ještě nepochopili, že v optickém kabelu měď prostě není.

     "Poškozenému subjektu pachatel způsobil hmotnou škodu za desítky tisíc korun. Kriminalisté ve věci vedou trestní řízení pro podezření ze spáchání trestných činů Poškození cizí věci a Poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, případem se dále zabývají a po pachateli pátrají," uvedla nám k případu tisková mluvčí policie.

     V případě odhalení a dopadení pachateli může hrozit až pětiletý trest odnětí svobody.

Foto Dopraváček

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.