Velká stravenková krádež byla po roce objasněna

Policie obvinila pošťáka ze zpronevěry stravenek v hodnotě několika desítek tisíc

pondělí 13. září 12:57 , aktualizace 13:17

Krádež

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Policie nyní ukončila více než rok dlouhé vyšetřování případu, kde bylo dáno podezření, že jeden z doručovatelů České pošty zpronevěřil větší množství stravenek. "Čtyřiačtyřicetiletý muž, zřejmě pod vidinou řešení vlastní tíživé životní situace, v pátek 9. července 2020 v zaměstnání převzal k doručení přepravku se sedmi cennými psaními. Mezi nimi byla jedna, jejíž obsahem bylo šest balíčků po padesáti kusech stravenek různých společností v nominálních hodnotách 120 korun. Celkem se jednalo o tři sta kusů stravenek v celkové hodnotě 36 000 korun," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že muž si měl tuto zásilku přisvojit a použít nezjištěným způsobem pro svoji potřebu. Policisté stravenky vysledovali v následujících měsících, kdy byly uplatňovány v prodejnách v různých městech po celé České republice.
     Pošťák však jakoukoli svou vinu popíral a vymlouval se, že mu zásilku musel někdo ukrást. Kriminalisté ve věci zjišťovali a prověřovali získané informace, které po posouzení všech zadokumentovaných skutečností vyhodnotili a na jejich základě zahájili trestní stíhání doručovatele z Plzeňska, kterého obvinili ze spáchání přečinu zpronevěra. Vyšetřování případu nadále pokračuje a muž je stíhán na svobodě.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.