Foto

Postrach houbařů konečně dopaden

Téměř pět měsíců policisté pátrali po muži, který se zaměřil na velmi specifický druh trestné činnosti

úterý 20. září 11:05 , aktualizace 11:35

Krádež Zadržení pachatele

     Policisté dopadli pachatele, kterému se přezdívalo Postrach houbařů. Muž se totiž začal specializovat na vykrádání aut, která lidé zaparkovali u lesa, když vyráželi hledat houby.

     Na tento specifický druh trestné činnosti se muž zaměřil na Chebsku od poloviny května, kdy vykradl první auto, které bylo zaparkováno poblíž lesní cesty.
     "Z vozu měl odcizit osobní věci majitele automobilu, ale také finanční hotovost či platební kartu. Jen o pár dní později si měl obviněný muž vyhlédnout další vozidlo, také zaparkované u lesní cesty. Také z něj odcizil finanční prostředky, platební karty či jiné osobní doklady," uvedl mluvčí policie.

     Následovala dlouhá série vykradených aut, kterých bylo celkem jedenáct a modus operandi byl vždy stejný, vozidlo zaparkované u lesa a rozbité okno. Samozřejmě je velmi pravděpodobné, že vykradených aut bude daleko více, protože ne všichni poškození krádež nahlásili.
     Z aut se pak ztratilo vše, co mělo nějakou cenu, pachatel bral oblečení, zavazadla, doklady, platební karty, peníze nebo třeba i svačinu a pití. Když z automobilů nic neodcizil, tak je alespoň poškodil tím, že do nich násilím vnikl.

     "Poslední krádeže se měl dopustit v úterý 13. září. V odpoledních hodinách měl vniknout do vozidla, které bylo zaparkováno na lesní cestě. Z něj měl odcizit finanční hotovost, osobní doklady, ale třeba také několik desítek stravenek či platební kartu.
     V té době se ale již krádežemi intenzivně zabývali kriminalisté ve spolupráci s policisty z obvodních oddělení a bezprostředně po této poslední krádeži dvaapadesátiletého muže zadrželi,"
dokončil mluvčí policie s tím, že pachatel způsobil celkovou škodu přibližně sto tisíc korun. 

      Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaapadesátiletého muže z Chebu, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředků.

     Zajímavostí na případu je, že pachatel během krádeží sám také houbařil a během toho si vozidla vytipovával. Z lesa tak pak odcházel nejen s taškou plnou lupu, ale i s košíkem s houbami.


 


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.