Foto Video

Postřelený muž v nemocnici zemřel

Zranění utrpěná při zásahu brokovnicí byla příliš vážná, případ byl překvalifikován na vraždu

16. července 2021 12:02 , aktualizace 12:56

Vražda Zbraně

     Případ, o kterém jsme informovali před dvěma měsíci má bohužel tragickou dohru, postřelený muž utrpěným zraněním v nemocnici podlehl.

    V pátek 28. května večer v Habartově muž ze zatím neznámého důvodu z okna minimálně dvakrát vystřelil na souseda, který právě vynášel smetí. "Třiatřicetiletý střelec měl z dosud nezjištěných příčin z okna svého domu postřelit sedmapadesátiletého muže," popsala tisková mluvčí policie.
     Podle informací přímo z místa měl být postřelený muž zaměstnancem bezpečnostní služby, která měla mít na starost střežení jednoho ze sousedních domů a podle svědků střelbě nepředcházel žádný konflikt mezi oběma muži. Střelec, který byl v minulosti již trestán za násilnou trestnou činnost, po strážném dvakrát vystřelil z okna v prvním patře na vzdálenost asi dvaceti metrů. "První rána ho zasáhla zepředu, druhá zezadu. Stačil ještě udělat pár kroků zpět k domu, ale pak padl na zem. Vypadal hrozně, tekla mu krev úst i z očí," popsal svědek na místě. 


      Na místo v krátké době dorazila hlídka policistů, která nejprve zadržela střelce a následně poskytovala první pomoc vážně zraněnému muži, který byl zasažen do hrudi a obličeje. V domě poté policisté zajistili brokovnici, kterou muž podle policie držel nelegálně. Postřelený muž utrpěl vážná zranění, která si vyžádala okamžitý letecký převoz do Fakultní nemocnice v Plzni. "Posádka Kryštofa 07 převzala od kolegů z pozemní záchranné služby pacienta s vícečetnými zraněními  hrudníku, břicha a hlavy a zaintubovaného na umělé plicní ventilaci transportovali na Emergency FN Plzeň," popsali nám zásah letečtí záchranáři. 
      "Kriminalisté zahájili trestní stíhání a třiatřicetiletého muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu," doplnil tehdy mluvčí policie s tím, že policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby a na rozhodnutí soudu si obviněný muž počká v policejní cele. Muž obviněný z pokusu o vraždu byl převezen k soudu, který shledal vazební důvody a tak ho eskorta odvezla rovnou do věznice. V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody až na osmnáct let.

     Tiskový mluvčí policie dnes potvrdil, že postřelený muž přes veškerou péči lékařů v nemocnici zemřel a případ proto byl překvalifikován na vraždu.

Foto a video PČR