Foto

Postřelili lékařku, žena je v nemocnici

Kriminalisté intenzivně řeší případ postřelené ženy v Chotěšově

20. května 2019 12:51 , aktualizace 13:06

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera odpoledne došlo k postřelení místní lékařky MUDr J.K. v Chotěšově. Dle místních, kteří nás o případu informovali, šla žena po oblíbené cestě vedoucí k jezu, když dostala zásah do stehna. Postřelenou ženu odvezli do nemocnice, kde byla hospitalizována. Střelce se zajistit nepodařilo.

Kdo střílel?

     Policie nám postřelení ženy potvrdila s tím, že případ již šetří jako těžké ublížení na zdraví, ale vzhledem k tomu, že případ je na samém počátku, nemohou zatím uvést více podrobností, tedy ani odkud projektil přiletěl.
     Místní ale již mají jasno, podle nich střela musela přiletět z místní střelnice, protože v minulosti opakovaně došlo prostřelení oken nebo zásahu střech na bytovkách nedaleko místa, kde včera došlo k postřelení ženy. Dokonce podle nich nebezpečný úsek označili varovnými cedulemi "Létající střely. Hrozí nebezpečí zranění."
     "O situaci víme a aktuálně ji řešíme ve spolupráci s policií. Právě v současné chvíli jednáme o možných řešeních," řekl nám k situaci starosta Chotěšova Daniel Koláček.
     Kontaktovali jsme i správce střelnice, který se ale k dané události odmítl vyjádřit.

Střela v obýváku

     Incident, kdy oknem do jedné z bytovek v Klostermannově ulici vlétla střela ráže 7,62x54 vyšetřovali policisté v Chotěšově i v roce 2009. Majitel bytu tenkrát seděl asi půl metru od okna a díval se na televizi. Podle jeho slov se ozvala rána a vzápětí se začalo sypat sklo.
     Policie tenkrát střelnici na čtyři měsíce uzavřela, ale přes několik kontrol policistů z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského policejního ředitelství v Plzni se nepodařilo prokázat, že by projektil přiletěl právě ze střelnice. I tehdejší majitel Miroslav Mašek vždy popíral, že by do okna mohl vlétnout projektil z jeho střelnice.
     Miroslav Mašek v roce 2017 zemřel a střelnice má nyní nového majitele.

     Je smutnou shodou okolností, že včera postřelená žena, byla před deseti lety jednou z iniciátorek petice proti střelnici.

Foto: čtenář z Chotěšova, úvodní ilustrační

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.