Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

Použitím granátu vyhrožoval smrtí ženě i miminku

Mladá maminka si užila doslova peklo, její muž ji i pořezal

27. listopadu 2019 20:34 , aktualizace 20:34

Napadení Zadržení pachatele Zbraně

     V pátek 22. listopadu zbil manžel svou mladou manželku v jejich společném plzeňském bytě ve Žlutické ulici. Muž měl ženu bít pěstmi, pořezat nožem i kopat na zemi a to vše před jejich ročním miminkem. Mimo toho muž ženě vyhrožoval i fyzickou likvidací, takže poškozená z obavy, že dojde k naplnění výhrůžek, utekla ke kamarádce, odkud zavolala na tísňovou linku 158. 
     Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policie. Jedna z hlídek se souhlasem zbité manželky prohlédla byt, zda se v něm muž nenachází, a když se přesvědčila, že je zde pro ženu bezpečno, pustila ji dovnitř. Zároveň policisté zbité ženě přivolali záchrannou zdravotnickou službu, protože potřebovala ošetřit. 
     Mezitím se další policisté telefonicky spojili s manželem poškozené, který se v tu dobu nacházel i s miminkem nedaleko domu. Manžel poté přišel k bytu a několikrát se i s miminkem v náručí domáhal vstupu dovnitř.
     Policisté se opakovaně snažili muže uklidnit a vyzývali ho, aby zanechal svého jednání a od bytu, v kterém se strachy třásla vyděšená žena, ustoupil.
     Muž nejprve nereagoval a pak náhle, v úmyslu, že do bytu půjde za každou cenu, policistům oznámil, že má u sebe ruční granát a pohrozil jim i přítomným záchranářům jeho užitím, že je vyhodí do vzduchu, přičemž si sáhl rukou pod bundu. Policisté se okamžitě na muže vrhli, odejmuli mu miminko z náručí tak, aby nedošlo k jeho zranění, muže na zemi zpacifikovali, aby zabránili přímo hrozícímu nebezpečí a hlavně zabránili případnému použití granátu. Policisté poté na zemi zadrženého muže prohledali, ale naštěstí se ukázalo, že lhal a žádný granát u sebe neměl.
     Záchranáři poté od policistů ke kontrole převzali i miminko, ale to bylo naštěstí v pořádku.
     "Ženu jsme při vědomí se středně těžkým bodnořezným zraněním transportovali do nemocnice, muž byl v doprovodu policistů transportován na psychiatrické oddělení," uvedla k tomuto případu tisková mluvčí záchranářů. 

     Policisté se věcí začali zabývat a zjistili, že muž měl ženu napadnout již v několika případech. K obdobnému útoku na manželku došlo například i na přelomu října a listopadu, kdy muž také ženě vyhrožoval fyzickou likvidací. "Při manželském sporu měl násilník užít nejen fyzického násilí, ale i zbraně v podobě nože. Muž ho měl užít jako výhružný prostředek v několika situacích, čímž ohrožoval nejen poškozenou manželku, ale i jejich kojence," popsala mluvčí policie a pokračovala, že třicetiletý muž v současné době čelí obvinění ze spáchání přečinů nebezpečného vyhrožování, ublížení na zdraví a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Muž byl umístěn do vazby.