Zloděj při útěku poztrácel osmačtyřicet tisíc

Nabízel povlečení, v koupelně však nalezl 115.000 a tak neodolal

15. února 2021 15:37 , aktualizace 15:43

Krádež

Partner článku – Delta Plzeň

     Policistům se podařilo dopadnout devětapadesátiletého muže, který koncem prosince okradl starší ženu v Chodové Plané. Tento muž se do domu šestašedesátileté ženy dostal pod záminkou prodeje povlečení. "Jak se podařilo policistům zjistit, v této domácnosti nebyl prvně, již v minulosti zde nabízel různé věci k prodeji, avšak do té doby se návštěvy obešly bez problémů. Tentokrát využil podvodník krátké nepřítomnosti ženy, vešel do koupelny, odkud z tašky, kterou zde měl přítel dotyčné odloženou, odcizil finanční hotovost ve výši 115 000 korun, poté se rozloučil a z domu rychle odešel," popsala mluvčí policistů.

     Zloděj byl ale pořádný nešika, před domem okradené ženy totiž vytratil část peněz ve výši 48 000 korun. Poztrácené peníze nalezl soused a odevzdal je jako nález na místní úřad. Poté, co vyšla krádež peněz najevo a vyjasnily se veškeré okolnosti, se alespoň tyto nalezené peníze dostaly zpět do rukou jejich majitele.
     "Policistům se podařilo ustanovit pachatele na základě provedeného šetření, provedených výslechů a zjištěných skutečností. Včerejšího dne zahájil policejní komisař trestní stíhání a muže obvinil ze spáchání zločinu krádeže. Vzhledem k tomu, že kradl v době nouzového stavu, hrozí mu nyní trest odnětí svobody až osm let," doplnila mluvčí policie.

Foto ilustrační

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.