Povstání v zařízení pro uprchlíky, běženci demolují vybavení a napadají policisty

Na místě právě zasahuje Zásahová a Pořádková jednotka Policie ČR

29. května 2017 13:14 , aktualizace úterý 31. srpna 17:57

     V zařízení pro zajištění cizinců Bálková došlo podle našich informací dnes před polednem k povstání.  
     Naše informace říkají, že vše měl spustit pokus o sebevraždu jednoho ze zde zadržených migrantů, jehož se nakonec podařilo zachránit. Informace policie naproti tomu hovoří, že vše spustila nevole jednoho z migrantů k návratu do vlasti.

Dnes policie uzavřela okolí Bálkové na kilometry okolo
     Ať to byla první či druhá verze, v zařízení to začalo vřít a část migrantů, kterých by měly být přibližně dvě desítky, je nyní zabarikádovaná na jednom z oddělení. Na místo vyjela zásahová i pořádková jednotka policie České republiky a dokonce jsou na místo stahováni i policisté ze širokého okolí.
     "Vše spustili dva cizinci, státní příslušnosti Nigérie, kteří se dnes dopoledne zabarikádovali v místnosti izolace. Tito muži na výzvy policie odmítli místnost opustit, naopak začali stupňovat agresivitu, demolovali zařízení, útočili na policii a později se také přidalo dalších asi patnáct cizinců, kteří v tuto chvíli demolují zařízení v Bálkové a útočí na policii. Policie v tuto chvíli na místě zasahuje i za pomoci zásahové jednotky," uvádí mluvčí policie.
     Kapacita tohoto zařízení je kolem dvou stovek míst, aktuálně je zde umístěno asi padesát imigrantů.

AKTUÁLNĚ – 13:45

    Rázný policejní zásah ukončil vzpouru. Zásahová jednotka rychle zpacifikovala povstání, zajistila hlavní útočníky a ovládla prostor. Dle vyjádření mluvčí policie nedošlo ke zranění ani na straně útočníků, ani na straně policie. Momentálně probíhá sčítání škod a následně budou iniciátoři kázeňsky řešeni.

Foto Krimi-Plzeň z naší poslední návštěvy obdobného zařízení Drahonice

Co je to Bálková?

     Zařízení pro zajištění cizinců nedaleko Žihle sloužící primárně k zajištění cizinců, kterým bylo vydáno rozhodnutí o správním vyhoštění a o zajištění, případně jde o osoby, které mají být předány do jiných členských států EU.
     Klientelu tvoří osoby, které vstoupily a pobývají na území ČR nelegálně, porušily tedy platné zákony.

Co na to nejvyšší představitel Ministerstva vnitra?

     Ministr vnitra Milan Chovanec dlouhodobě upozorňuje na nebezpečí, které přináší nekontrolované a neomezené přijímání imigrantů zvláště pak z jiného kulturního prostředí, V Bruselu vždy prosazoval odmítavé stanovisko České republiky ke kvótám a přerozdělování imigrantů, zvláště pak těch ekonomických.
     Z dobře informovaného zdroje máme informaci, že kdyby jej v této otázce vláda přehlasovala, zvážil by podání okamžité demise, protože s tímto rozhodnutím by zásadně nechtěl být spojován.

     Případ má dohru ve Fakultní nemocnici v Plzni na Lochotíně: 

Útočníky z Bálkové transportovali do Plzně

Útočníky z Bálkové transportovali do Plzně

29. 05. 2017, 20:30, aktualizace 30. 05. 2017, 14:25

Za nejpřísnějších bezpečnostních opatření dnes přivezli na ošetření hlavní útočníky