Foto

Požár v Habrové ulici šetří policisté

Domek, kde se v minulosti pokusili upálit muže, v noci na dnešek opět hořel

neděle 31. července 18:01 , aktualizace 18:06

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     V noci na dnešek před jednou hodinou ráno došlo na pozemku přiléhajícímu k Papírenskému parku v Habrové ulici v Plzni k požáru chatky zřejmě obývané bezdomovci. Oheň se rychle rozšiřoval a zasáhl i tři stromy.
     Na místo vyjeli hasiči, požár uhasili, z budovy vynesli jednu tlakovou lahev s propan-butanem, kterou venku ochladili a poté zahájili průzkum budovy, zda se v ní někdo nenacházel, to naštěstí bylo vyloučeno.

     Mluvčí policie nám k případu uvedla, že příčina požáru zatím zjištěna není a policisté se událostí zabývají.


O této budově jsme již v roce 2021 psali:

Pokusil se upálit svého bývalého kamaráda

     V noci z pondělí na úterý 5. ledna 2021 po čtvrté ráno se v Plzni pokusili upálit muže. Mladý muž, který v době vzniku požáru spal uvnitř chatky a měl ale obrovské štěstí. 
     "Vzbudil mě kouř, tak jsem hned zkontroloval kamna, ale byla studená a kouř se valil od dveří," popsal nám hrůzné probuzení a pokračoval: "Vyběhl jsem, jak jsem byl a za zády mi to chytlo celé. Nezůstalo mě nic, jen to co mám na sobě."

     Hasiči na místo dorazili v krátké době a přes obtížně přístupné místo v uzamčené nepoužívané zahradě zahájili okamžitě hašení, požár ale chatku zasáhl v plném rozsahu a téměř ji zničil.

     Podle informací z místa byl požár úmyslně založen a motivem měla být pomsta. Bezdomovec, který v chatce poslední rok bydlel se podle našich informací měl nepohodnout s dvaadvacetiletým Slovákem, kterého k sobě vzal bydlet. Tomu nejprve vyčítal, že prodává drogy a následně ho kvůli tomu z chatky vyhodil.
     Podle bezdomovců z okolí se mu měl právě tento Slovák pomstít tak, že polil přední část chaty a dveře desinfekcí, kterou měl obyvatel venku u vchodu a založil požár.

     V průběhu dalšího dne na místo vyjel vyšetřovatel hasičů a povolán byl i policejní psovod se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření. 


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.