Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Nové video - O život lidí uvězněných v hořící budově bojovali svědci i policisté

Do článku o včerejším požáru na Roudné doplňujeme nové video

15. srpna 2023 17:55 , aktualizace 18:02

Hasiči Záchranáři Záchrana života


     Včera dopoledne jsme informovali o rozsáhlém požáru v Plzni na Roudné, kde začalo hořet v domě na rohu ulic Lochotínská a Na Poříčí. Nyní přinášíme další informace k tomuto případu.

     Na místo jako první dorazili policisté z oddělení hlídkové služby, poté jejich kolegové ze speciální pořádkové jednotky a z několika obvodních oddělení. Policisté okamžitě začali oznamovateli a svědkům pomáhat vytrhnout mříž okna, za kterou byli uvězněny dvě osoby, jimž šlo v hořícím domě doslova o život, a zároveň zahájili evakuaci okolních budov. Vydatnou pomocí bylo bezesporu i nářadí, které na místo přinášeli další lidé.

Na to, jak boj o život lidí probíhal, se můžete podívat ve dvou videích


První video je z kamer na vestách zasahujících policistůDruhé je pohled očima svědků a hasičů


     Mezitím na místo dorazili hasiči, kteří zahájili hasební práce i ochranu okolních budov. Nasazena byla samozřejmě také výšková technika, aby se hasiči dostali k podkroví a střeše, které byly požárem zasaženy nejvíce.

     Před polednem se podařilo požár lokalizovat a na místo byli povoláni specialisté z Drony SIT k provedení průzkumu ze vzduchu. "Škoda byla velmi předběžně odhadnuta na pět milionů korun. Bylo rozhodnuto o stržení štítu budovy. Povolali jsme z toho důvodu na místo techniku záchranného útvaru Zbiroh," uvedl tiskový mluvčí hasičů.

     Během zásahu utrpěli lehčí zranění dva z hasičů. Jeden mohl být po ošetření ponechán na místě, druhého záchranáři transportovali do nemocnice. "Zdravotničtí záchranáři transportovali do nemocnice lehce zraněného muže narozeného v roce 1992," uvedli záchranáři.

     Vše nasvědčuje tomu, že požár vznikl jako následek neopatrné manipulace s propanbutanovou lahví. "Z místa bylo převezeno několik osob na obvodní oddělení policie k podání vysvětlení," uvedla nám mluvčí policie s tím, že jde o osoby, které měly k budově vztah, nebo zde přebývaly. Podle našich informací jde o převážně bezdomovce.


Původní článek:

Požár na Roudné v Plzni, na místě několik zraněných

     Včera po desáté hodině dopoledne došlo v Plzni na rohu ulic Lochotínská a Na Poříčí k požáru domu. Požár zasáhl vrchní část budovy, začal se velice rychle šířit a sloupec kouře byl vidět z celé Plzně.

     Na místo vyjelo šest jednotek hasičů celkem se dvanácti kusy techniky, při jejich příjezdu však již byla celá střecha domu v plamenech.
     Policisté zajistili evakuaci osob ze zasažené i přilehlých budov a prostor uzavřeli, hasiči zahájili hasební práce a průzkum, zda v budově někdo nezůstal. 

     Záchranáři na místo vyslali několik posádek a vozidlo určené pro hromadné postižení osob. Podle prvotních informací je na místě jeden lehce zraněný civilista, a bohužel došlo i ke zranění dvou hasičů, oba jsou naštěstí mimo ohrožení života. Jeden byl transportován do nemocnice, druhý zůstává na místě.

     "Plameny zasáhly podkroví a půdu. Vynesli jsme jednu tlakovou propanbutanovou lahev," sdělil tiskový mluvčí hasičů.

     "Evakuovali jsme dvě osoby z hořícího domu a další osoby z přilehlých budov. Nyní zajišťujeme okolí domu a přilehlé ulice, abychom zamezili přístup osob a nedošlo k jejich ohrožení. Na místě jsou i kriminalisté, kteří zjišťují veškeré okolnosti požáru," uvedla nám tisková mluvčí policie.

 

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.