Foto Video

Požár Angusfarm - den poté

Na místě v tuto chvíli pracuje vyšetřovatel hasičů společně s odborníky z Technického ústavu požární ochrany

pátek 24. března 09:34 , aktualizace 12:08

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     Včera večer jsme informovali o požáru, který zcela zničil oblíbenou a známou restauraci Angusfarm v Soběsukách. Reportáž skončila v deset večer, kdy hasiči oznámili, že se jim podařilo požár lokalizovat. 

      V půl jedné v noci mohli unavení hasiči konečně začít snižovat počty zasahujících jednotek a začít zjišťovat příčinu požáru. "Již v průběhu zásahu na místě působil i vyšetřovatel příčin požáru a ve své práci pokračuje i dnes společně s odborníky z Technického ústavu požární ochrany. Společně pátrají po skutečné příčině požáru. Škodu majitel předběžně vyčíslil na 35 milionů korun," uvedl nám dnes ráno mluvčí hasičů s tím, že hasiči požářiště kontrolovali celou noc.

Podívejte se na video hasičů z Plánic a HZS PkVčerejší článek o této události:

Požár Angusfarm - na místě již zasahuje 17 jednotek hasičů

     Včera večer došlo v Soběsukách, což je vesnice, část obce Neurazy v okrese Plzeň-jih, nacházející se asi čtyři kilometry od Nepomuku, k požáru známé restaurace Angusfarm. Na místo okamžitě po ohlášení požáru vyjelo devět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

 
     "Mohu potvrdit, že hasíme požár v penzionu v Soběsukách, zasaženo je první patro. Čtyři lidé před požárem unikli a nikdo další by se v objektu již neměl nacházet. 
     Podle prvotních informací se měl požár začít šířit od klimatizace, ale přesná příčina požáru se samozřejmě ještě bude zjišťovat. Náš vyšetřovatel je již na místě," uvedl nám po sedmé hodině večer mluvčí hasičů.

Další průběh zásahu:

20:22     V tuto chvíli zásah na místě stále ještě pokračuje a vzhledem ke skrytým ohniskům si velitel zásahu vyžádal na místo speciální hasicí zařízení Cobra.

20:45     Byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu.

21:26     "Škoda je v tuto chvíli odhadnuta na 35 milionů korun. Zásah stále pokračuje a zasahující hasiči se teď zaměřili i na požární ochranu dvou sousedních objektů," stále doplňuje informace mluvčí hasičů.

21:35     Na místě je již 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Zasahují zde profesionální hasiči z HZS Přeštice, Nepomuk, Horažďovice, Klatovy, Plzeň Košutka a jejich dobrovolní kolegové z SDH Dvorec, Ždírec, Žinkovy, Kasejovice, Chocenice, Blovice, Plánice, Měčín, Jarov, Nepomuk a Neurazy.

22:04     Podle mluvčího hasičů byl požár konečně lokalizován. Zásah na místě ale bude samozřejmě pokračovat až do rána.

Foto a video: Hasiči a HZS

 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.