Foto Video

Ranní požár bytu v Sokolovské - článek byl aktualizován

Byt byl bohužel ohněm zcela zničen a rodina zde bydlící tak přišla téměř o vše

čtvrtek 18. května 15:57 , aktualizace 15:59

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     Dnes po osmé hodině ráno došlo k požáru přízemního bytu v Sokolovské ulici 28 v Plzni. Na místo vyjelo pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů se sedmi kusy techniky a samozřejmě i záchranáři. Na místě zasahovaly jako první hlídky policistů z obvodního oddělení Lochotín a OHS, které zahájili evakuaci obyvatel domu.


     Hasiči přistavili evakuační autobus ze stanice Košutka, aby evakuovaným lidem zajistili tepelný komfort. Celkem bylo ze zakouřeného domu evakuováno 22 osob a několik psů.
     Požár se hasičům podařilo v krátké době lokalizovat a zlikvidovat, následně byl dům odvětrán pomocí přetlakové ventilace. Bohužel byt byl ohněm zcela zničen a rodina zde bydlící tak přišla téměř o vše.

     Během prvotního zásahu se dva policisté nadýchali zplodin hoření, oba si proto převzali záchranáři, ale nadýchání naštěstí nebylo vážné a tak mohli být oba policisté po ošetření ponecháni na místě.

     Podle informací z místa došlo k požáru v koupelně bytu od pračky, na místě nyní pracuje vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje přesnou příčinu i výši škody.

Aktualizace:

     Tisková mluvčí policie nám uvedla, že příčinou požáru byla dle všeho technická závada, a doplnila, že oba policisté, kteří se při evakuaci obyvatel nadýchali zplodin hoření, jsou po ošetření v pořádku a mohli se vrátit do služby.


 


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.