Foto

Požár chatu u věznice Plzeň srovnal se zemí

Dnes v podvečer došlo k požáru, oheň zřejmě založili bezdomovci

1. září 2018 21:18 , aktualizace 21:27

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Dnes večer kolem půl osmé došlo k požáru dřevěné chatky vedle věznice Plzeň. Oheň první zpozoroval příslušník vězeňské služby ve strážní věži, vyrozuměl velitele směny, který přivolal hasiče, policii a na místo také vyslal hlídku vězeňské služby.
     Oheň se velice rychle rozšířil, stavbu zcela pohltil a další hasiče volající lidé uváděli, že plameny dosahují výšky stromů.
     Vzhledem k tomu, že místo požáru nebylo ve směru z centra Plzně za věznicí vidět, hlídka vězeňské služby začala řídit dopravu a vozy hasičů navigovat na cestu pro pěší podél zdi věznice, kudy se k ohni dalo dostat nejlépe.
     Při příjezdu hasičů byla stavba v nejvyšším stupni hoření, takže nebylo možné jí zachránit. Hasiči oheň zlikvidovali, strhli zbytky stavby a zahájili prohledávání požářiště, zda se v něm nenacházejí zbytky těl. To naštěstí prohlídka vyloučila.
     Dle nedaleko bydlících lidí se do chaty pravidelně stahovali bezdomovci a rozdělávali zde oheň. Lidé si myslí, že bezdomovci stáli i za dnešním požárem, ale to policie zatím nepotvrdila.


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.