Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Rozsáhlý ranní požár bytu

Kvůli požáru v bytovém domě muselo být z budovy evakuováno 22 lidí včetně dětí

pátek 8. září 06:38 , aktualizace 08:29

Hasiči Záchranáři


     Dnes kolem páté hodiny ráno došlo v Dobřanech v ulici Loudů k požáru bytu. Na místo okamžitě vyjížděli místní dobrovolní hasiči i jejich profesionální kolegové z Plzně a Přeštic, dále záchranáři a samozřejmě i policisté.


    Ještě před příjezdem hasičů se ze zasažené budovy evakuovala většina obyvatel a pohotoví sousedé vyvezli i starší plně invalidní sousedku. Dalších pět osob pak hasiči ze zakouřeného  prostoru evakuovali pomocí vyváděcích masek. "Celkem bylo v bytech dvaadvacet osob včetně dětí," uvedl nám tiskový mluvčí hasičů.

     Druhá skupina hasičů mezitím zahájila hasební práce a během dvaceti minut se jí podařilo požár, který zasáhl celý byt, dostat pod kontrolu. Poté bylo zjištěno, že s v hořícím bytě nikdo nenachází, požár byl zlikvidován a bylo zahájeno odvětrávání. 
     Díky rychlému zákroku byl zasažen jen jeden byt a dále se oheň nestačil rozšířit.

     Pro evakuované byl přistaven evakuační autobus hasičů z Košutky, aby byl zajištěn tepelný komfort. Záchranáři si do péče převzali dvě osoby nadýchané kouřem, kterým poskytli kyslíkovou terapii, mimo tohoto se ale požár naštěstí obešel bez zranění osob.

     Na místo se dostavil i starosta obce, který začal okamžitě zajišťovat náhradní ubytovaní pro všechny, jejichž byty byly zasaženy toxickým kouřem. 

     "Celková škoda byla velmi předběžně odhadnuta na dva miliony korun, příčina požáru je v šetření," doplnil nám ještě mluvčí hasičů.

Poděkování

     Dobřanští hasiči velmi děkují obyvatelům, kteří nezaváhali a pomohli nemohoucí stařence. Jejich poděkování patří také záchranářům, kteří s nimi z preventivních důvodů u zásahu setrvali od začátku až do konce. V neposlední řadě děkují i obyvatelům Dobřan, kteří hasičům po zásahu donesli snídani k obnovení sil.

Foto, video: hasiči

 


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.