Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Za včerejším velikým výpadkem městské hromadné dopravy stojí bezdomovci

Přinášíme další informace ke včerejšímu požáru na Anglickém nábřeží, který ochromil provoz PMDP

12. prosince 2023 13:06 , aktualizace 13:06

Doprava Hasiči Policie


     Včera jsme informovali o požáru uvnitř "Lávky přes Radbuzu", kvůli kterému byla na téměř dvě hodiny ochromena městská hromadná doprava v centru Plzně.

     Dnes k tomuto velmi sledovanému případu přinášíme další informace.

     Hasiči k nahlášenému požáru uvnitř lávky na Anglickém nábřeží vyjížděli před čtvrtou hodinou odpoledne, kdy si lidé všimli hustého dýmu vycházejícího z útrob ocelové konstrukce.

     "Vnitřkem lávky je tažená kabeláž napájení MHD. Podařilo se nám dostat do tělesa lávky, kde jsme provedli hasební práce. Abychom mohli bezpečně hasit, bylo nutné vypnout trakci, zasahovali jsme v dýchacích přístrojích a využili jsme i výškovou techniku, která nám usnadnila přístup z náplavky," popsal nám včera mluvčí hasičů a dnes doplnil: "To, co uvnitř hořelo, se jeví jako "výbava" bezdomovců. Podle vyšetřovatele nelze rozlišit, zda byl příčinou požáru úmysl nebo nedbalost."

     Požár uvnitř kovové lávky se sice obešel bez zranění osob, velkému množství lidí ale zkomplikoval například cestu z práce a ani materiální škoda nebude nízká, ačkoli většina kabelů, které byly zasaženy, byly nezapojené zbytky původní instalace, které v lávce zbyly po rekonstrukci.

     "Škoda na místě byla zatím vyčíslena na 10 tisíc korun, ale může se ještě změnit v závislosti na odborném posouzení poškození lávky," doplnil mluvčí hasičů.
     Škody, které v souvislosti s odpojením elektřiny vznikly dopravním podnikům zatím vyčísleny nebyly, lze ale předpokládat, že budou mnohonásobně vyšší.

     Mluvčí policie nám uvedla, že policisté se případem v současné chvíli samozřejmě zabývá, při šetření události spolupracují s hasiči a nevylučují ani cizí zavinění.


O požáru a výpadku městské hromadné dopravy jsme informovali v článku:

Obří výpadek městské hromadné dopravy zavinil požár

     Dnes kolem čtvrté hodiny odpoledne došlo v prostoru "Lávky přes Radbuzu" na Anglickém nábřeží v Plzni k požáru, který zasáhl velmi důležité vedení elektrického proudu uložené v konstrukci lávky.

     Následkem požáru došlo k přerušení přívodu elektřiny do trakčního vedení tramvají a trolejbusů v centru Plzně, takže byla zastavena větší část hromadné dopravy v Plzni. Až přibližně po hodině se dopravním podnikům podařilo dopravu alespoň částečně obnovit. "Tramvaj linky 2 jezdí v úseku Skvrňany - Sady Pětatřicátníků a linky 4 a 1 fungují od Lochotína také po Sady Pětatřicátníků. Dotčeny byly také všechny linky trolejbusů projíždějící centrem Plzně, pokračovat mohou jen vozy s alternativním pohonem," sdělil nám tiskový mluvčí dopravních podniků s tím, že výpadek by mohl trvat i několik hodin.

     Na Anglické nábřeží vyjeli policisté a strážníci, kteří prostor kolem lávky uzavřeli, a samozřejmě i hasiči.

     "Požár je již lokalizován, hašení proběhlo jedním C proudem a v tuto chvíli prostor odvětráváme," uvedl nám mluvčí hasičů. 

Aktualizace 17.25:

     Mluvčí dopravních podniků nás právě informoval, že se již podařilo zprovoznit všechny tramvajové linky a na zprovoznění trolejbusových tratí se pracuje. Trolejbusy s alternativním pohonem sice centrem projíždějí, ale odstavené čistě elektrické vozy na několika místech komplikují průjezd.


 


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.