Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Požár na Jateční třídě

U hořícího domu nedaleko železniční trati zasahují tři jednotky hasičů

23. prosince 2022 13:51 , aktualizace 14:17

Bezdomovci Hasiči

     Dnes před jednou hodinou odpoledne vyjížděli drážní hasiči i jejich kolegové ze stanice Střed a dobrovolné jednotky Doubravka k požáru domku u železničního viaduktu mezi ulicemi Jateční a Na Sklárně. 
     Hasiči průzkumem zjistili, že se v budově nikdo nenachází, dvěma vysokotlakými proudy lokalizovali a zlikvidovali požár odpadu uvnitř budovy a následně provedli vysokotlakým ventilátorem její odvětrání. 

     Vše nasvědčuje tomu, že, jako v podobných případech, požár založili bezdomovci, kteří prázdný objekt patřící Českým drahám nelegálně využívají.

Foto KP a HZS

K velmi podobnému případu došlo v Plzni i včera:

Policisté i hasiči zasahovali u požáru haly

    Ve čtvrtek před devátou hodinou dopoledne došlo v Lochotínské ulici v Plzni k požáru v opuštěné výrobní hale firmy Sykoizol. Na místo vyjela hlídka policie a hasiči ze stanic Střed i Košutka.
     Byl proveden prvotní průzkum, při kterém bylo vyloučeno, že by se v budově někdo nacházel, a zjištěno, že v budově hoří pouze plastový odpad a staré matrace. Hasiči nasadili jeden vysokotlaký proud, kterým požár v krátké době lokalizovali a zlikvidovali.
     Celá událost se obešla bez zranění osob, a protože se jedná o objekt určený k demolici, tak v podstatě i beze škody.

     Podle informací přímo z místa vše nasvědčuje tomu, že požár zavinili bezdomovci, kteří se v místech zdržují.


     Nedaleko místa, kde hoří dnes, hořelo i 14. prosince, a i zde byli s největší pravděpodobností za požárem bezdomovci

V Plzni hořel "pavlačák", na místě byly desítky hasičů

     Ve středu 14. prosince před půl šestou večer vyjížděli profesionální hasiči ze stanic Střed a Košutka i jejich dobrovolní kolegové z Doubravky s celkem osmi kusy techniky k rozsáhlému požáru takzvaného "pavlačáku" v Plzni na Jateční třídě.


     Oheň zasáhl několik bytových jednotek na zadní straně domu a celou budovu zaplnil hustý dusivý dým. Hasiči z budovy vynesli jednu propanbutanovou lahev, kterou následně ochlazovali ve sněhu.

     Hasičům se během přibližně hodiny podařilo požár lokalizovat a uhasit, nyní probíhá odvětrávání budovy, aby mohli provést důkladný průzkum, zda se uvnitř někdo nenachází.

     Podle svědků se v domě, který by již měl být vyklizený, pohybovali v době před vznikem požáru bezdomovci. Tuto informaci na místě prošetřuje policie.


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.