Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Hořící obrněné auto uzamklo strážného a ten se začal dusit

Strážný zůstal uzamčený v přechodovém prostoru, který se začal plnit kouřem

20. listopadu 2023 12:10 , aktualizace 14:50

Hasiči


     Dnes po jedenácté hodině dopoledne vyjížděli hasiči k obci Soustov na Klatovsku, kde byl nahlášen požár pancéřového vozu Iveco pro převoz cenin firmy Loomis.

     Podle prvotních informací došlo k zahoření u nápravy pravého předního kola, takže řidič byl nucen vozidlo zastavit. Jeden člen přepravního týmu ale zůstal uvězněn v přechodové komoře, když zabezpečovací systém vozu situaci vyhodnotil jako ohrožení vozidla a automaticky uzavřel elektronické zámky. Mladý muž tak zůstal uvězněn v malém prostoru bez možnosti se dostat ven.
     (Přechodová komora je dveřmi oddělený prostor spojující kabinu posádky a nákladový prostor na ceniny, přechodová komora slouží pro výstup z vozidla tak, aby nebyl ohrožen řidič ani náklad - pozn. red.)

     Jako první na místo dorazili hasiči, kteří zajistili prostor a zahájili hasební práce pomocí vysokotlakého proudu, protože se ale nákladový prostor vozu rychle plnil kouřem a nebylo možné uvězněného strážného, který se toxickými zplodinami začínal dusit, nijak dostat ven, připravili si i hydraulické nástroje, pro případ nutnosti otevřít dveře násilím. Pokusili se také o rozbití okénka ve dveřích, aby se muž dostal alespoň částečně k čerstvému vzduchu, ani to se ale nepodařilo. 

     Naštěstí se podařilo vykomunikovat dálkové odblokování elektromagnetických zámků přes dispečink firmy a strážného vysvobodit, načež mu hasiči poskytli kyslíkovou terapii. Následně byl mladý muž předán do péče záchranářů a při vědomí transportován do nemocnice.
     "Muž narozený v roce 2003 utrpěl inhalační trauma, tedy nadýchal se splodin hoření.  Po ošetření byl při vědomí transportován do nemocnice v Klatovech," uvedli nám záchranáři.

      "Na místo se dostavili policisté z obvodního oddělení Klatovy, kteří zajišťovali dohled při přeložení nákladu bankovek do náhradního vozidla," doplnila mluvčí policie.

     Podle tiskového mluvčího hasičů byla škoda na vozidle vyčíslena na sto tisíc korun a příčinou zahoření byla technická závada.


     Jedná se za přibližně měsíc již o druhý zásah záchranných složek u pancéřového vozu firmy Loomis, o kterém informujeme. V říjnu totiž jejich vůz naboural silně opilý řidič:

Řidič se třemi promile čelně narazil do pancéřového vozu

     Ve středu 18. října v sedm hodin večer došlo u Toužimi k dopravní nehodě, při které se osobní vůz Škoda Fabia v protisměru postupně střetl s dodávkou a pancéřovým vozem pro přepravu cenin firmy Loomis.

     Podle informací z místa řidič Škody se zhasnutými světly náhle přejel do protisměru, řidič protijedoucí dodávky Ford stačil na poslední chvíli strhnout řízení, takže Škoda o dodávku jen zavadila, ale za Fordem jedoucí řidička pancéřového vozu již neměla šanci včas zareagovat a se Škodou se čelně střetla. 

     Z místa bylo hlášeno několik zraněných, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky. "Na místě zasahovali hasiči ze tří jednotek, zajistili místo nehody a zlikvidovali únik provozních kapalin. Provoz v místě nehody byl po dobu záchranných prací omezený," uvedl tiskový mluvčí hasičů.

     Záchranáři si do péče převzali zraněného řidiče Škody a posádku pancéřového vozu, tedy muže a ženu, a všechny tři transportovali do nemocnice.

      "Řidič narozený v roce 1979 jel s podle svědků neosvětleným vozem Škoda Fabia od Kosmové na Toužim, když asi sto metrů  před obcí přejel do protisměru a střetl se nejprve s vozem Ford čtyřiatřicetiletého řidiče a poté s vozem Iveco šestadvacetileté řidičky.
      Řidič Škody při dechové zkoušce na alkohol nadýchal 2,97 promile, ostatní účastníci nehody měli dechové zkoušky negativní," popsal tiskový mluvčí policie s tím, že se okolnostmi nehody policisté dále zabývají.

Foto HZS a KP

 

Vyresme.cz

Jsme společnost, která se skládá z odborníků jejichž znalosti pokrývají veškerá témata finančního trhu od investování, financování, pojištění až po zajištění prodeje či pronájmu nemovitostí. Jsme společností, která se stará o pomoc jak fyzickým tak právnickým osobám.