Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Požár ve škole vznikl kvůli závadě televize

Ohněm poškozené třídy a družina byly přesunuty do jiných prostor

čtvrtek 9. listopadu 11:33 , aktualizace 12:18

Hasiči


       Zítra uplyne týden od požáru v budově, ve které se nachází Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská školka v Kašperských Horách. Dnes nás tedy zajímalo, jak se školy s následky požáru vypořádaly.

       K požáru, který propukl v pátek 3. listopadu před půl šestou ráno v místnosti družiny, vyjely tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů, kterým se během krátké chvíle podařilo oheň lokalizovat a uhasit.

       K požáru dle všeho došlo kvůli technické závadě na televizoru. Díky zavřeným oknům v místnosti nedošlo k rozšíření ohně do dalších místností, kouř ale pronikl do dvou dalších tříd v horním patře budovy a také na chodbu. Celá událost se naštěstí obešla bez zranění osob.


      Vedení školy muselo vyhlásilo ředitelské volno a okamžitě začalo zajišťovat provedení oprav nutných k obnovení provozu školy.
      "Zasažené třídy a družina byly přesunuty do jiných prostor a tak jsme již od pondělí mohli opět na sto procent fungovat. Mezitím, jsem ve spolupráci se zřizovatelem, tedy obcí Kašperské Hory zajistili odbornou firmu Maxima 2000 z Kladna a musím říct, že chlapi tu makají úplně fantasticky. V tuto chvíli provádějí sanaci kouřem zasažených částí i všechny ostatní potřebné práce, takže kouřem zasažená chodba i třídy by již od příštího pondělí měly být opět přístupné.
      Nejvíce práce bude v družině, která se bude muset zcela zrekonstruovat,"
uvedl nám dnes ředitel školy.

Foto: hasiči

 


  

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.