Foto Video

Odhalení "žháře" všechny překvapilo, byla to fenka majitele

Pes hledal něco na zub tak snaživě, že při tom zapálil kuchyni

pondělí 13. září 11:24 , aktualizace 11:48

Hasiči Zvířata

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Ve středu 8. září dopoledne vyjížděli hasiči k požáru bytu v sedmipatrovém bytovém domě v Sokolově. "Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. První jednotka hasičů na místě zjistila, že se jedná o požár v prostoru kuchyně, který se nestihl rozšířit a likvidace tak byla provedena během několika minut," popsali hasiči s tím, že nikdo nebyl zraněn a škoda způsobená požárem naštěstí není vysoká.     Naprosto kuriózní je ale zjištěná příčina tohoto požáru. Díky kameře, přes kterou může majitel bytu kdykoliv sledovat, co se uvnitř bytu děje, zjistil vyšetřovatel požárů, že příčinou byl jeho vlastní pes, respektive fenka, které se při hledání nějaké dobroty podařilo nechtěně zapnout sporák. "Na záběru je vidět, jak jeden ze dvou psů v bytě se snaží nejspíš něco sebrat na vypnutém spotřebiči, přitom se mu podaří tento sporák zapnout. Volným rozvojem tepla poté začne hořet plastové nádobí na spotřebiči a oheň se rozšířil i na část dalšího vybavení kuchyně," uvedli hasiči.  V tu chvíli již ale kouř z bytu naštěstí ucítili sousedé, zalarmovali hasiče a požár se tak rychle podařilo dostat pod kontrolu.

Hasiči varují:

     Zjištěná a na záznamu zdokumentovaná příčina ukazuje, že i takto může vzniknout požár. Bytové požáry přitom patří k událostem, kde vzniká velká škoda a je ohrožené značné množství osob. Neopatrnost, i ta nechtěná, velmi často vede ke vzniku mimořádné události.
     Pokud jsou stejně jako v tomto případě v bytě ponechána zvířata bez dozoru, je nutné zajistit byt a vše v něm, aby se v maximální míře zamezilo vzniku požáru či jiné mimořádné události. Spotřebiče bývají vybavené elektronickými zámky, které nedovolí nechtěné zapnutí a je potřeba tuto ochranu používat.
     Velmi efektivním prostředkem, který sice nezabrání vzniku požáru, ale dokáže včas upozornit na vznikající požár, jsou detektory. Právě včasné zpozorování a ohlášení požáru může zabránit rozšíření a tím i velkým škodám či dokonce zranění.

Foto a video HZS Kv

 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.