Foto

Poznáte dva zloděje z Olympie?

V Plzni se množí krádeže oděvů z obchodů, dva podezřelé zachytila kamera

19. srpna 2019 15:35 , aktualizace 16:01

Krádež Pátrání

Partner článku – Delta Plzeň

     Ve dvou po sobě následujících týdnech došlo hned ve dvou nákupních centrech v Plzni ke krádežím v obchodech s oděvy. V jednom z případů byly ukradeny kožené bundy, ve druhém větší množství různého oblečení. 

     K prvnímu případu došlo v pátek 2. srpna během pracovní doby, kdy se zatím neznámý pachatel vydal do obchodního domu v centru Plzně, kde z prodejní plochy obchodu odcizil 4 kožené bundy v celkové hodnotě necelých 24 tisíc korun. 
     Ve druhém případě zatím neznámý muž se ženou v pondělí 12. srpna po osmé hodině večer společně vstoupili do prodejny s oděvy Reserved  v OC Olympia. Zde, zatímco jeden z nich předstíral zájem o vystavené zboží, čímž zabavil prodavačku, druhý si do připravených igelitových tašek naskládal 23 kusů vystavených oděvů v hodnotě necelých 22 tisíc korun.
     S takto ukrytým zbožím prošli přes pokladní zónu bez zaplacení a odešli neznámo kam.

     Policisté v obou případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, případy se dále zabývají a po pachatelích, kterým v případě dopadení a uznání viny hrozí v pravomocném rozhodnutí trest odnětí svobody až na dva roky, pátrají.
     V případě z OC Olympia získali mimo jiné fotografii z kamerového záznamu, na které je zachycena podezřelá dvojice.
     Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat muže a ženu, zachycené na přiložené fotografii, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158. 

Foto: PČR

 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.