Foto

Poznáte tuto lidskou hyenu z Klatov?

Děda chtěl muži pomoci, ten ho ale vzápětí oloupil o patnáct tisíc

19. listopadu 2020 13:05 , aktualizace 13:18

Krádež Pátrání

Partner článku – Delta Plzeň

     Na žádost policie znovu vydáváme pátrací relaci po lidské hyeně, která v pondělí 19. října před polednem v Klatovech okradla místního dvaasedmdesátiletého seniora.
     Stařečka na parkovišti u obchodního domu oslovil neznámý muž, který mu pod záminkou potřeby peněz na nutný odjezd z České republiky začal nabízet různé zboží, jako dámské i pánské parfémy, pánský holicí strojek, aku vrtačku, dvoje náramkové hodinky a atrapu kamery.
     Senior chtěl muži pomoci a tak se rozhodl si nějaké věci zakoupit. Prodejce zboží uložil do jeho vozidla a požadoval za něj dva tisíce korun. Senior u sebe takovou částku neměl a proto se dohodli, že přejedou každý svým vozem do Šumavské ulice k prodejně Kaufland, kde je bankomat.
     U bankomatu senior zahájil výběr peněz, ale poté co naťukal PIN kód, prodejce ho napadl, od bankomatu ho odstrčil a než se starý muž vzpamatoval, vybral z jeho účtu 15 500 Kč. Agresor poté na nic nečekal, překvapeného okradeného seniora nechal stát na místě, nasedl do šedého vozu Audi a z místa odjel.
     "Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání krádeže. Pachatel se trestné činnosti navíc dopustil v době, kdy je na našem území vyhlášen nouzový stav," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že po pachateli policisté intenzivně pátrají.

     Vyhodnocením kamerových záznamů se podařilo získat fotografie pachatele, pořízené kamerou bankomatu. Tyto fotografie jsou sice relativně nekvalitní, je ale možné, že by na nich někdo pachatele mohl poznat.

     Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat muže zachyceného na přiložených fotografiích, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.

Foto PČR

 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.