Foto

Motocyklista, který srazil dítě a ujel, se přihlásil policii

Policie pátrá po motorkáři, který v neděli ujel od nehody u Kozolup

úterý 6. září 11:03 , aktualizace 18:28

Nehody Pátrání

     V neděli jsme informovali o vážné dopravní nehodě, při které jezdec na motocyklu těsně před půl pátou odpoledne srazil mezi obcemi Město Touškov a Kozolupy malého chlapce a z místa ujel. Policie dnes k případu uvolnila další informace a fotografie motocyklisty, po kterém pátrá. Fotografie bohužel ukázaly, že se svědci v původním popisu motocyklu i jezdce trochu mýlili.

     "Neznámý řidič dosud nezjištěného motocyklu, který jel ve směru na Kozolupy, zřejmě nezvládl zareagovat na vzniklou situaci v provozu, když mu z levé strany vběhl do jízdní dráhy nezletilý chlapec a následně došlo ke střetu hocha s motocyklem. Neznámý řidič na místě dopravní nehody nezastavil a pokračoval v jízdě směrem na obec Kozolupy," popsala nehodu mluvčí policie.

     "Byl to strašný pohled, jak ten asi desetiletý chlapeček odletěl do škarpy, paní volala sanitu a já jsem se mu snažila pomoc. Byl v šoku, utrpěl zranění hlavy a měl velmi těžce poraněnou nohu," doplnila nám popis přímá svědkyně.

     Záchranáři dítě na místě ošetřili, utrpělo středně těžká zranění a při vědomí bylo transportováno na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín.

     Policisté po řidiči motocyklu samozřejmě pátrají a z kamerových záznamů zjistili, mělo jít o řidiče motocyklu černé nebo tmavě modré barvy s bohužel ne zcela čitelnou registrační značkou, který byl oblečen do bílo-černé kombinézy, na nohou měl obuté motorkářské boty bílo-černé barvy a na hlavě měl přilbu výrazné žluté nebo zelené barvy s červeno-černými pruhy. Na motocyklu po nehodě chybí pravé zpětné zrcátko.

     Svědci výše popsané dopravní nehody, případně řidič motocyklu, se mohou přihlásit osobně na dopravním inspektorátu Plzeň – venkov, Slovanská alej 26, Plzeň, nebo na e-mail: px.di.evidence@pcr.cz. Informace mohou rovněž sdělit na tísňovou linku 158.

Aktualizace:
      Odpoledne po vydání článku nás tisková mluvčí policie informovala, že se řidič motocyklu po zveřejnění pátrání policii sám přihlásil. Policie se případem dále zabývá.

Foto PČR

Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.