Foto

Poznáte muže na identikitu?

Policie pátrá po totožnosti pachatele extrémně drzé krádeže

pátek 3. září 18:12 , aktualizace 22:05

Krádež Pátrání

Partner článku – TUEBOR General Security

     Včera jsme informovali o opravdu drzé krádeži, ke které došlo ve středu odpoledne v Blovicích. Majitelka zde na chodbě svého rodinného domu přistihla cizího muže, který do domu vstoupil zřejmě s úmyslem zde krást. Když ale pachatel uvnitř potkal ženu, dal se okamžitě na útěk ven z budovy. Venku si ale v tu chvíli povídal majitel domu s kamarádem a ti začali zloděje okamžitě pronásledovat.
     Zloděj ve snaze mužům utéct naskočil do vozu Toyota RAV 4, který na ulici před domem nechal stát nastartovaný právě výše uvedený kamarád majitele domu, a vyrazil s vozem pryč. 
     Na místo přivolaní policisté zajistili veškeré kriminalistické stopy a zahájili vyšetřování. "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a neoprávněné užívání cizí věci," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že pátrají po zloději i vozidle.

     V průběhu včerejšího dne se policistům podařilo vozidlo vypátrat, stále ale pátrají po pachateli krádeže. Jedná se o muže ve věku 45 až 50 let, vysokého 175 až 180 centimetrů, atletické postavy a váhy kolem 90 kg. Muž má kulatý opálený obličej, je bez vlasů, oholený a nad levým okem má od spánku směrem k čelu pět až šest centimetrů dlouhou jizvu.
     V době krádeže měl muž na sobě černé sportovní kalhoty a černou bundu na zip bez nápisů. V ruce měl čepici s kšiltem zelené barvy s drobným bílým nápisem, na nohou černé boty a u sebe batoh černé barvy.

     Na základě výpovědi svědků byl vypracován identikit a policisté se obracejí na veřejnost s prosbou o pomoc při identifikaci pachatele. Pokud osobu na přiloženém identikitu poznáváte, obraťte se prosím na linku tísňového volání Policie České republiky 158. Za veškeré informace vztahující se k případu policie děkuje.

Identikit PČR

  

TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost