Foto

Poznáte svoje kolo?

Policie hledá majitele několika ukradených jízdních kol

19. září 2018 17:06 , aktualizace 17:10

Krádež

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Koncem června jsme informovali o případu, kdy plzeňská kriminálka rozprášila gang kolařů a bytařů, kteří od poloviny března do července ze sklepů, kočárkáren a společných prostor bytových domů, kradli jízdní kola. Škody způsobené touto trestnou činností šly do stovek tisíc korun, a to nejen díky vysokým pořizovacím cenám odcizených jízdních kol, ale i díky tomu, že počet krádeží jízdních kol se skutečně rapidně navyšoval.
     Vedení plzeňské policie tehdy zareagovalo a sestavilo speciální tým kriminalistů, kteří se danou problematikou začali intenzivně zabývat. Tito policisté věnovali případu opravdu maximální úsilí a zjištěné skutečnosti, zajištěné stopy a jejich následné vyhodnocování je přivedlo na stopu 39letého pachatele ze Slovan.
     Policisté pak muže sledovali a zjišťovali jak "pracuje", díky této pečlivé práci dokázali rozkrýt i jeho síť. Pachatel totiž nebyl žádný troškař, "pracovali" pro něj další lidé, kteří nejen kola kradli, ale také je předem vytipovávali. Uměli sehnat i luxusní kolo na objednávku a ty, pro která nenašli odbyt v Česku, převáželi na Ukrajinu, kde je další komplicové prodávali.
     O případu jsme informovali v článku, ve kterém jsou i fotografie dalších zajištěných kol: 

Gang kolařů a bytařů rozprášila plzeňská kriminálka

Gang kolařů a bytařů rozprášila plzeňská kriminálka

28. 06. 2018, 17:07, aktualizace 28. 06. 2018, 17:11

Tito pachatelé toho mají za sebou opravdu hodně a možná okradli vás

    V souvislosti s tímto případem policie hledá majitele několika zajištěných jízdních kol. Pokud na obrázcích poznáváte své jízdní kolo, obraťte se na nejbližší obvodní oddělení. Pomohou Vám samozřejmě také policisté na tísňové lince 158.  

Foto: PČR

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.