Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Muž byl dopaden a již je ve vazbě

Poznáte tohoto muže? Tento "pěšák" podvodníků vybíral desetitisíce v bankomatu v Kauflandu v Plzni

21. května 2022 17:55 , aktualizace 18:05

Pátrání Podvodníci

Aktualizováno:

     Muž byl dopaden a již je ve vazbě. Policisté Vám děkují za pomoc i poskytnuté informace.

Původní článek

      O tom, že podvodů vůči lidem prodávajícím zboží na internetu stále přibývá, Vás informujeme pravidelně. Bohužel ale také stále přibývá těch, kteří naletí a podvodníkům údaje svých platebních karet sdělí.
      Na vlastní kůži se o tom, jak lehce může být člověk podveden a okraden, přesvědčila například i osmatřicetiletá žena, která na bazarovém portále chtěla prodat pračku.

      Žena na bazarovém portále vystavila funkční pračku, kterou chtěla prodat za 2 tisíce korun. Na inzerát se jí zanedlouho ozval muž, který projevil o zboží zájem a společně se domluvili na obchodu.
      "Kupující přislíbil zaslání částky včetně nákladů za přepravu, kdy jí přes aplikaci Whatsapp následně zaslal odkaz, kde si dle domluvy měla poškozená částku vyzvednout. Musela ale vyplnit své jméno a údaje z platební karty, jako číslo karty, datum platnosti a CVC kód," popsala tisková mluvčí již mnohokrát opakovaný způsob podvodu. 

      Poté co žena z Benešovska veškeré údaje vyplnila, odkaz zmizel, ale podezřelý si tímto způsobem platební kartu zkopíroval a obratem z bankomatu v obchodním centru Kaufland v Lochotínské ulici v Plzni vybral částku 20 tisíc korun. Poškozená žena pochopila, že se jednalo o podvod až ve chvíli, kdy jí přišla zpráva o provedeném výběru z bankomatu, který ale ona neuskutečnila. Celou věc pak samozřejmě nahlásila policistům ve Voticích na Benešovsku.

      Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin podvodu a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. V rámci šetření případu se jim pak podařilo získat kamerový záznam pachatele při výběru peněz.

      Policie se nyní obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění tohoto muže. Pokud znáte jeho totožnost nebo máte jakékoliv informace, které by policistům při pátrání mohly pomoci, ozvěte se prosím linku tísňového volání 158 nebo přímo policistům Obvodního oddělení Votice na tel. číslo 974 871 760 nebo informace zašlete na email na david.houda@pcr.cz.

       Za případnou pomoc policisté předem děkují.

Foto PČR