Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Pozor na traviče psů v Klatovech

Zatím neznámý pachatel otrávil již dva psy jedem Lanirat

23. prosince 2022 17:44 , aktualizace 17:59

Zvířata

     S nepochopitelným případem odporného útoku na bezbranná zvířata se na nás obrátila čtenářka z Klatov, která by tímto chtěla varovat všechny majitele psů z okolí. Zatím neznámý pachatel otrávil její dva čtyřnohé kamarády, Australského ovčáka a křížence Německého a Australského ovčáka.

Dobrý den,
     ve středu 21. prosince nám zatím neznámý pachatel v Lidické ulici v Klatovech otrávil psy jedem na hlodavce značky Lanirat. Návnadu vhodil skrz plot před půl dvanáctou v noci.
     Naši psi jed pozřeli včera v šest hodin ráno, my jsme na to přišli v osm hodin a okamžitě jeli na veterinární kliniku v Koldinově ulici, kde byly pejskům podány léky na vyzvracení obsahu žaludku, protijed a kapky na domácí léčbu.
     Podle veterinářky jsme měli velké štěstí, tento jed se může projevit klidně až po dvou týdnech od pozření, kdy jsou následky fatální a šance na záchranu bohužel nulová.

     Pachatelem byl muž ve věku 25 až 45 let, střední výšky a postavy, na sobě měl tmavou bundu s reflexním pruhem podél ramen, na zádech měl batoh a v rukou nesl velkou papírovou bednu, ze které vyndal nástrahu, jaké se podle našich zjištění dříve dodávaly do Klatovských kasáren.

     Prosím všechny pejskaře, aby v nadcházejících dnech pozorovali své mazlíčky, kontrolovali své pozemky a pokud má kdokoli z okolí Lidické ulice k dispozici kamerový záznam z 21. prosince kolem jedenácté večer, aby jej zkontroloval, zda pachatele odpovídajícího popisu nezachytil. Celou věcí se nyní zabývá policie a my budeme vděční za veškerou spolupráci.

                                             Děkuji (jméno pisatelky má redakce k dispozici)

     My jsme tuto informaci samozřejmě ověřili u mluvčí policie, která nám potvrdila, že se policisté výše uvedeným případem intenzivně zabývají a po pachateli pátrají.


 TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost