Foto Video

Dva mladíci jsou postrachem plzeňských pump a myček

Poznáte tyto zloděje z videa? Mají za sebou asi desítku krádeží.

11. prosince 2017 18:04

Krádež Pátrání

Partner článku – Delta Plzeň


     Jako do spořitelny si dva mladíci chodí téměř pravidelně vybírat peníze do mincovníků samoobslužných vysavačů a mycích boxů čerpacích stanic a myček v Plzni.
     Mladíkům očividně vůbec nevadí, že si nepřijdou na nijak vysoké částky a že vloupáním do mincovníků způsobují škodu mnohonásobně převyšující kořist, kterou si odnášejí. Mincovníky jsou totiž pravidelně vybírány a kořist zlodějů tak lze počítat maximálně v několika stokorunách. Zloději nejprve lámali visací zámky na petlicích, ale poté, co byly stojany vybaveny lepšími zámky, změnili taktiku a demolují celá dvířka. V jednom případě si dokonce dali tu práci a ze samoobslužného vysavače vytrhli dokonce celý mincovník. Na zařízení tak již způsobili škodu téměř 15 tisíc korun.
     Průběh je vždy stejný, jeden z mladíků zpovzdálí sleduje okolí, zatímco druhý, vybavený nářadím, krade. O sebejistotě zlodějů svědčí i fakt, že se od dobývání se ke kořisti nenechají vyrušit ani procházejícím svědkem. 
     Stejně tak si zloději nic nedělají z bezpečnostních kamer, kterými jsou myčky vybaveny a ačkoli se na samotnou krádež maskují kapucemi, na několika záběrech jsou zachyceni, když si terén obhlížejí bez nich.     

     Pokud mladíky na záznamu poznáte, informujte prosím neprodleně Policii ČR.


    

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.