Aktuálně Foto Video

Pozor na D5! Vozidlo vletělo přímo do protipožární nádrže

Renault doslova přeskočil jednu nádrž, ale do druhé spadl i s posádkou

15. dubna 2018 17:15 , aktualizace pondělí 16. dubna 09:22

Partner článku – Autosalon Dajbych


     Dnes odpoledne došlo na dálnici D5 ve směru na Plzeň, na sjezdu na čerpací stanici mezi Svojkovicemi a Rokycany, k vážné dopravní nehodě.

     Vozidlo Renault, v kterém cestovali dva muži, ve velmi vysoké rychlosti sjelo z dálnice, řidič již nezvládl vybrat zatáčku a v plné rychlosti vletěl do protipožární nádrže, respektive konkrétně do záchytné jímky.
     Paradoxně zřejmě právě vysoká rychlost posádce zachránila život. Renault totiž protrhl železné zábradlí, doslova přeletěl první, menší nádrž, podvozkem škrtl o okraj druhé nádrže a do vody dopadl po břiše. V případě menší rychlosti by s největší pravděpodobností vůz do okraje druhé nádrže narazil čelně, převrátil se a do vody by se převrátil po střeše. Pak by osádka pravděpodobně utonula.
     V tomto případě měli ale oba muži neuvěřitelné štěstí, z potopeného vraku se dostali sami a jen s pár modřinami.

     Na místo dorazili policisté i hasiči a následně také odtahová služba Auto Kadet, jejíž pracovníci za vydatné pomoci hasičů vozidlo naklonili, tím z něj vylili vodu a následně odlehčené vozidlo z nádrže vyprostili. 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.