Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Musstafa a jeho "echt gold"

Snaha pomoci vás v tomto případě může stát i nemalé peníze

Autor: Petr Novák středa 28. února 18:30 , aktualizace 18:32

Cizinci Podvodníci Policie

Partner článku – Express servis


     Pomáhat ostatním je samozřejmě velmi chvályhodné, bohužel se ale najdou lidé, kteří lidské dobroty a ochoty pomoci zneužívají k vlastnímu obohacení. Právě s takovým případem se na nás obrátil čtenář, který v pondělí nedaleko Chrástu zastavil člověku zdánlivě v nouzi.

     "Při cestě po silnici z Chrástu do Plzně mě zaujalo stříbrné vozidlo značky Audi stojící na zastávce IDPK Chrást - rozvodna. Když jsem se k němu blížil, začal na mě jeho řidič gestikulovat, abych zastavil.
     Zastavil jsem, abych zjistil, zda nepotřebuje pomoc. Po vystoupení mě řidič oslovil německy, ale když pochopil, že u mě s němčinou nepochodí, přešel do pokusu o angličtinu. Představil se jako Ahmed Musstafa, turecký ředitel z Německa, a ihned mi dával svoji vizitku.
     Začal s tím, že má problém s autem a potřeboval by peníze. Na oplátku mi nabízel svůj prsten. Odvětil jsem, že s penězi mu nepomohu, ale zavolám policii a ta by jeho problém vyřešit zvládla.
      Ve chvíli, kdy jsem zmínil policii, řidič poděkoval, rychle nasedl do auta a z místa ještě rychleji odjel," popsal nám setkání s podezřelým mužem čtenář.

Prstýnkáři

      Situace, kterou nám čtenář popsal, je již dlouho známým podvodem, který v České republice praktikují nejčastěji cizinci z Balkánu. 

      Auto dražší značky stojí u silnice a lidem, kteří zastaví pomoci, posádka vysvětlí, že má poruchu, nebo jim došlo palivo. Poprosí o finanční obnos k vyřešení situace a buď na oplátku nebo jako záruku vrácení nabídne zachránci zlaté šperky, ke kterým si většinou vymyslí dojemný příběh o tom, jak se šperk v rodině dědil po generace. 
     Naléhavost situace velmi často podtrhují i děti sedící ve voze, které musí řidič nutně někam dovézt

      To vše je samozřejmě výmysl pečlivě vykonstruovaný tak, aby ochotní lidé podvodníkovi dali peníze a pak doma zjistili, že šperk je kousek bezcenné dobře vyleštěné mosazi nebo jiného kovu.

Obdobnou situaci vždy oznamte policii

      Náš čtenář správně vyhodnotil, že se jedná o odvod, bohužel ale případ neoznámil policii a tak dal podvodníkovi možnost okrádat další a další lidi ochotné pomoci (z důvodu, že věc není oznámena policii, vám také nemůžeme ukázat obličej muže).
      "Všem, kteří se s takovouto situací setkají, doporučujeme, aby se okamžitě obrátili na tísňovou linku 158, aby mohli policisté zabránit dalšímu protiprávnímu jednání," uvedla nám tisková mluvčí policie.


Express servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.