Foto

Uprchlý vězeň Vacek byl dopaden - video zákroku PMJ

Vacek prostříhal ploty, poté přelezl několik metrů vysokou zeď a užil si týden svobody

čtvrtek 4. června 14:11 , aktualizace 14:11

Pátrání

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Uprchlý vězeň Stanislav Vacek byl po týdnu stráveném na svobodě dopaden. Kriminalisté ze Skupiny cíleného pátrání služby kriminální policie vězně vypátrali a společně s policisty Pohotovostní motorizované jednotky v úterý zadrželi v Praze.
     Ačkoli byl Vacek označen v pátrání za nebezpečného, bránit se rychlému zákroku nestihl. Pokoušel se sice vymluvit, že je někdo jiný, ale to mu samozřejmě nijak nepomohlo a policisté ho převezli do nejbližší věznice.

Původní článek

      Minulý týden jsme informovali o tom, že kolem třetí odpoledne uprchl z věznice Ostrov, která leží v městské části Ostrova Vykmanov, osmatřicetiletý vězeň jménem Stanislav Vacek, narozený dne 9. 7. 1981 a trvale žijící v Ústí nad Labem. 

Stanislav Vacek

Starší fotka a focen při nástupu do výkonu trestu

     Nešlo o takzvaný "Odchod z nestřeženého pracoviště", ale o skutečný útěk přímo z prostor věznice. Muž pracoval jako zahradník a měl tedy volný pohyb po věznici. Tuto práci v žádném případě nezíská každý odsouzený, vězeň se musí vzorně chovat, nebýt kázeňsky řešen a poté může dostat tuto výsadu. Bohužel Vacek důvěru zneužil, vylezl na zeď, kde zahradnickými nůžkami přestříhal ostnatý drát a utekl.

     Vacek je přibližně 185 cm vysoké hubené postavy a má modré oči. Na sobě měl v době útěku tmavé montérky, zelenou vestu a na nohou černé tenisky s výraznou značkou Nike. 

     Okamžitě po zjištění Vackova útěku po něm začaly pátrat desítky policistů, na křižovatkách a silnicích stály policejní uzávěry, kde policisté s dlouhými zbraněmi prohledávali všechna vozidla a do pátrání byl zapojen i vrtulník s termovizí.
     Hledaného vězně se dosud nepodařilo nalézt a v pátrání se pokračuje i dnes. Policisté v současné době prověřují získané poznatky k pohybu a pobytu hledaného vězně a úzce spolupracují s vězeňskou službou k jeho vypátrání. 

     Muže se nesnažte sami zadržet a v případě jakýchkoliv informací ihned volejte linku 158.

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.