Foto

Prasklý vodovod uzavřel ulici i dodávku vody a zaplavil zahrady

V Plzni prasklo vodovodní potrubí hned na dvou místech najednou

pátek 21. srpna 16:53 , aktualizace 16:57

Partner článku – Prestol Holding

     K havárie vodovodního potrubí došlo dnes po druhé hodině odpoledne v Plzni v ulici Na Poříčí. Voda nesoucí sebou bahno a kameny zde začala vyvěrat z trávníku i okraje silnice a  krátké době vytvořila v zatáčce lagunu.
     Pracovníci vodáren místo uzavřeli páskami a zavřeli přívod vody v této větvi. Následně se ale museli přesunout o několik set metrů dál, když v Lochotínské ulici na úrovni zahradnictví Fišer došlo k totožné havárii a voda s bahnem a kameny se začala valit přes silnici i do zahrady rodinného domu. Zde voda zaplavila trávník i garáž, podle majitelky však k větším škodám naštěstí nedošlo.
     I zde pracovníci vodáren vodu uzavřeli a ze silnice odstranili nános bahna a kamenů. 
     Kvůli této havárii bude v úseku mezi oběma haváriemi přerušena dodávka vody, v okolních oblastech lze očekávat její zakalení. Pracovníci vodáren nám na místě uvedli, že oprava potrubí se řeší a dodávka vody by měla být obnovena v průběhu zítřejšího dopoledne.
     Zřejmě jediný, kdo má z události radost, je v tuto chvíli malá holčička v zaplavené zahradě, pro kterou je neplánované brouzdaliště v současném horkém počasí vítaným osvěžením i zdrojem zábavy.


  
     

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost