Prchající z Německa rozbil dnes ráno na D5 luxusní BMW 7

Další člen gangu prchající přes naše území v kradeném voze nedojel

14. března 2018 12:10 , aktualizace 15:05

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Pravděpodobně další převozce kradených aut "dojel" v Česku. Tito převozci pracují jako řidiči pro mezinárodní zlodějské gangy zaměřující se na krádeže luxusních vozů, které převážejí ze západu Evropy většinou do Polska a odsud pak vozy putují dál na východ od nás. Tito převozci jsou většinou mladí muži, trasu jezdí na jeden zátah a velkou rychlostí, takže se často dopují pervitinem proti únavě.

Dnes ráno

     V dnešním případě si zatím neznámého řidiče v kradeném BMW 7 všimla hlídka německé policie ještě v Německu a chtěla ho zkontrolovat. Muž však policistům nezastavil a začal ujíždět vysokou rychlostí. Následně došlo k přeshraničnímu pronásledování, protože řidič vozidla BMW po čtvrté hodině ranní překročil hraniční přechod na Rozvadově.
      Němečtí policisté samozřejmě okamžitě kontaktovali Společné centrum česko-německé policejní a celní spolupráce ve Schwandorfu, které zajistilo vyrozumění České policie. Jak naše tak i německá policie mají právo pronásledovat pachatele i po překročení hranic a právě Schwandorf pak koordinuje spolupráci obou policií.

     Čeští policisté se okamžitě přidali ke stíhání ujíždějícího vozidla a pronásledovali ho až na 46km dálnice D5, kde řidič extrémně rychle jedoucí vozidlo nezvládl, havaroval mimo těleso dálnice a vozidlo zcela zničil. Policisté nedaleko Kařezu vozidlo zajistili a začali po okolí pátrat po řidiči. Do publikace článku zatím zadržen nebyl.

     Jak jsme již uvedli, tyto převozy kradených aut jsou bohužel velmi časté a řidiči téměř vždy riskují honičku s policií.
Nedávno jsme psali:

Kradený mercedes

     V tomto případě zadržený cizinec přiznal, že dostal za úkol, aby za úplatu převezl odcizené vozidlo značky Mercedes v hodnotě přes 2,5 milionu korun ze SRN do Polska. Vozidlo si převzal nastartované poblíž Frankfurtu a jel s ním podle předem nastavené navigace. Právě toto bývá časté, vozidlo zloděj nastartuje složitým zařízením, které zesílením načte kódy od majitele a převozci ho předá již nastartované. Převozce má pak zákaz zastavit, protože vozidlo by již znovu nastartovat nešlo a také je vysoce pravděpodobné, že vozidlo bude satelitně sledované, takže již v pátrání a převozce velmi spěchá.

     Ještě v Německu si ale tohoto auta všimla hlídka německé policie a chtěla ho zkontrolovat. Muž však policistům nezastavil a začal ujíždět vysokou rychlostí. Následně došlo k přeshraničnímu pronásledování, protože řidič vozidla Mercedes překročil hraniční přechod U Selbu. Na obchvatu města Aš, tedy již na území České republiky, cizinec zjistil, že policistům neujede, přibrzdil, z vozidla za jízdy vyskočil a dal se na útěk. Mercedes samovolně zastavil mimo vozovku, kde ho zajistili němečtí policisté.
     Čeští policisté začali okamžitě začali pátrat po uprchlém řidiči a během tří hodin ho nalezli a zadrželi v jednom z ašských hotelů. Ukázalo se, že jde o sedmadvacetiletého cizince, u kterého již kriminalisté zahájili trestní stíhání. Muž je nyní umístěn do policejní cely a v nejbližší době bude státnímu zástupci podán podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby.
     V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody na dvě léta až šest let.

Zloděj Mercedesu se schoval na střeše škody

     V tomto dalším případu čeští i němečtí policisté pronásledovali pachatele, ujíždějícího kradeným Mercedesem více než dvousetkilometrovou rychlostí od Rozvadova přes Plzeň na Prahu. Pachatel se na dálnici choval jako šílenec, najížděl na policejní vozy, snažil se je vytlačit a způsobil několik nehod.
     "Jel jsem z Rokycan na Plzeň a u sjezdu na Ejpovice mě ve směru na Prahu minulo velmi rychle jedoucí černé auto, pronásledované snad sedmi nebo osmi policejními auty na majákách. Viděl jsem mezi nimi i německou policii. Nevím o co šlo, ale jeli šíleně rychle," popsal nám dramatickou honičku na dálnici přímý svědek.
     Policisté uzavřeli některé sjezdy z dálnice a začali připravovat velký zátaras před Prahou.
     Bohužel rychlost pachatele byla opravdu extrémní a honička probíhala ještě za tmy, protože pachatel hranici překročil před půl šestou ráno. Veškerá příprava zátarasů byla velice komplikovaná kvůli husté dopravě na dálnici a policisté museli hlavně dbát na bezpečnost nevinných účastníků silničního provozu.
     Jen na Plzeňsku došlo ke dvěma nehodám, první byla v 5:15 na 110. kilometru dálnice směrem na Plzeň, Mercedes zde narazil do kamionu a poškodil jeho přední část. K další nehodě došlo v 5:31 na 97. kilometru, kde řidič s Mercedesem naboural VW Golf a později, již ve středních Čechách ještě naboural vozidlo policie.
    Honička pokračovala rychlou a velice nebezpečnou jízdou až do Berouna, kde pachatel dálnici opustil a vyrazil z Berouna směrem na Koněprusy, kde se na chvíli pronásledujícím policistům ztratil z dohledu. 
     Policisté okamžitě zahájili rozsáhlou pátrací akci a po chvíli vozidlo vypátrali v Zavadilce v Barrandově ulici prázdné, nabourané a nastartované.
     Okamžitě začala obrovská pátrací akce, během které byli nasazeni i psovodi. Pachatel se ale ztratil, takže kriminalisté začali ohledávat vozidlo a vše nasvědčovalo tomu, že řidiči se podařilo uprchnout. Hlídky v terénu ale nepolevily a nakonec se berounským policistům pachatele podařilo objevit na střeše místní školy. Dle našich informací jde o muže polské národnosti.
     Celkem od místa krádeže v Německu ujel pachatel 450 kilometrů.

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.