Foto

"Dobré ráno malý princi, vstávej, sluníčko už vychází!"

Policisté mladíka něžně vzbudili, popřáli dobrého jitra a zkazili mu tak celý den

středa 15. září 14:22 , aktualizace čtvrtek 16. září 20:19

Krádež Vazba Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Security

     "Ještě větší blbec, než jsme doufali," napadlo nás okamžitě po přečtení policejní zprávy o mladém zloději z Plzně. Posuďte sami. V neděli kolem čtvrté hodiny ráno vyrazil teprve devatenáctiletý zloděj na Domažlickou ulici v Plzni. Nejprve přelezl plot pozemku bytového domu, do kterého vnikl a z věšáku na společné chodbě ve třetím patře odcizil dvě volně pověšené bundy, které si oblékl na sebe. Poté sešel do suterénu domu a vstoupil do bytu, kde právě spal jeho majitel. To zloději nijak nevadilo, byt prohledal, odcizil peněženku s penězi, platební kartou a doklady, náramkové hodinky, tabatěrku a batoh s oblečením.
     Poté dům opustil a přelezl plot sousední zahrady, bohužel pro něj však ukradený batoh i s lupem zapomněl na první zahradě. U sousedů pak prohledal kůlnu, kde ukradl motorovou pilu, kufřík s nýtovacími kleštěmi a pouzdro s dalekohledem. Další rabování ukončil až nález pytlíku dětských piškotů, které spořádal. Napapaný a spokojený zloděj poté přes plot pokračoval na další, tedy již třetí pozemek, kde se nejprve neúspěšně pokusil vloupat do zaparkovaného karavanu a poté vysadil okno zahradního domku, který prohledal.

     Ráno se okradení obyvatelé domů obrátili na policii a na místo vyjela hlídka i technik k zajištění kriminalistických stop. Policisté zahájili ohledání místa činu a postupovali po stopách zloděje. K jejich velkému překvapení je ale stopy k pachateli zavedly nikoli obrazně, ale doslova. Policisté totiž zloděje i s lupem nalezli právě v zahradním domku, ve kterém zřejmě vysílením z náročné "ranní šichty" usnul doslova jako špalek.
      Policisté pachatele něžně vzbudili, popřáli mu dobrého jitra, příjemný den a místo ranní kávy mu naservírovali erární pouta. "Případ policisté řeší ve zkráceném přípravné řízení, devatenáctiletý mladík z Plzeňska je podezřelý ze spáchání přečinu krádež z části ve stádiu pokusu a v jednočinném souběhu s přečinem porušování domovní svobody a přečinem neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že mladý muž má za sebou již bohatou trestní minulost. Policisté následně podali podnět k podání návrhu na vzetí podezřelého do vazby, což soudce akceptoval a mladík tak další noc už spinkal ve věznici na Borech.

Foto PČR

TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost