Foto Video

Ozbrojené přepadení zásilkového vozu DPD u Plzně

Připravil past - na adrese z falešné objednávky čekal na kurýra muž s pistolí v ruce

25. září 2018 12:36 , aktualizace 13:39

Loupež Napadení

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard


      Dnes kolem jedenácté hodiny dopoledne došlo v Jasanová ulici ve Štěnovicích k přepadení řidiče osobního vozu zásilkové služby DPD. 

     "Dvaašedesátiletý řidič zásilkové služby vezl na udanou adresu tři balíky. Na místě na něj ale čekal muž v tmavém oblečení s pistolí v ruce a požadoval po něm peníze," popsala událost tisková mluvčí policie.
      Řidič se peněz nechtěl vzdát. Neváhal, šlápl na plyn a začal ujíždět. Pachatel mu ještě stihl do očí nastříkat štiplavou látku, zřejmě slzný sprej, ale řidiči se přesto podařilo ujet, zastavit o ulici dál a přivolat si pomoc. Pachatel z místa mezitím utekl pravděpodobně z prudkého svahu do Farní ulice.
     Na místo okamžitě vyrazili policisté ze širokého okolí, byl povolán i psovod a bylo zahájeno propátrávání celých Štěnovic i silnic do obce. Po policistech dorazil výjezd kriminální policie a kriminalisté společně s technikem ohledali místo činu.
     Policisté samozřejmě také provedli prohlídku domu, na kterou byly balíky adresovány, obyvatelka však jméno uvedené na objednávce neznala a balíky byly objednány z předplacené karty. 
     Podle informací z místa měl na sobě pachatel jeansy, černé vysoké boty, černou vestu, na hlavě kuklu a v ruce pistoli.

     "Případ dále šetříme jako loupežné přepadení se zbraní. Po pachateli intenzivně pátráme," doplnila mluvčí policie.

     Zraněného a otřeseného kurýra si do péče převzali záchranáři, kteří uvedli: "Muž narozený v roce 1956 byl ošetřen posádkou RZP a transportován s lehkým poraněním do Fakultní nemocnice Plzeň."Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.