Foto

Na Bolevci přepadli, zbili a okradli strážného

Trojice útočníků zranila muže střežícího odstavené tramvaje

15. července 2021 18:31 , aktualizace pátek 16. července 11:37

Loupež Napadení

Partner článku – Delta Plzeň

     V noci na dnešek po půlnoci zaslechl strážný bezpečnostní služby IVA, střežící tramvaje odstavené z důvodu rekonstrukce vozovny na točně v Mozartově ulici v Plzni Bolevci, podezřelé zvuky. Šlo o bouchnutí dveří od auta a pokračující hluk v prostoru točny, takže strážný vyrazil prověřit, co se venku děje.
     Sotva však udělal několik kroků, vystoupila proti němu ze tmy trojice osob, natlačila ho do dveří strážnice, a zde ho muži srazili k zemi. Zatímco jeden z útočníků otřeseného muže, který při pádu hlavou narazil na umyvadlo, držel na zemi, zbylí dva ho obrali o peněženku, paralyzer a mobilní telefon. Následně trojice útočníků utekla k vozu, kterým přijela, a vyrazila vysokou rychlostí pryč.
      Okradený strážný neměl jak si zavolat pomoc, a proto došel celou událost oznámit na nejbližší služebnu městské policie. Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření. "V případu nyní zjišťujeme veškeré okolnosti a po pachatelích intenzivně pátráme," uvedla nám dnes dopoledne mluvčí policie. Mělo by se jednat o tři muže tmavé pleti, oblečených v tmavém oblečení a na místo měli přijet autem neznámého typu stříbrné barvy.

      Zástupce bezpečnostní služby SBS "IVA" nám sdělil, že strážný sice utrpěl zranění, ale nejde naštěstí o nic, co by ho ohrožovalo na životě. "Náš strážný utrpěl při střežení svěřeného majetku zranění a v současné době probíhá vyšetřování celého incidentu," sdělil nám s tím, že vedení firmy velice oceňuje přístup strážníků i policistů, kteří se o napadeného strážného postarali. Zraněný muž byl ve službě neprodleně vystřídán a se zraněním vyhledal lékařské ošetření.  


 


     

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.