Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

V kuklách přepadli a svázali majitele velkopěstírny

"Uděláme ho, ten to nepráskne, bude se bát zavolat poldy! Budou snadný love!"

pátek 31. ledna 21:36 , aktualizace 21:36

Drogy Loupež Vazba

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

        "Uděláme ho, ten to nepráskne! Pěstuje tam trávu ve velkým, ten se bude bát zavolat poldy! Sklidíme za něj a budou snadný love," tak zhruba takto proběhla domluva tří mladých mužů, ke které došlo na začátku září loňského roku.

     Muži si vytipovali podnikatele Miloslava Š., o kterém věděli, že na konci Štěnovického Borku, v hale, kterou používá k podnikání pod hlavičkou firmy Autosklo, profesionálně pěstuje velké množství marihuany.

     Na samotnou akci mládenci vyrazili v noci z úterý na středu 11. září a počínali si jako zkušení gangsteři. Zamaskovali si obličeje kuklami, na osmapadesátiletého muže se vrhli, srazili ho k zemi, svázali lepicí páskou a vyrazili do haly pro marihuanu. 
     Po otevření haly ale lupiče čekalo nemilé překvapení, v hangáru se sice skutečně nacházela obří, vysoce moderní pěstírna konopí, ale úroda byla již kompletně sklizena. Mladí muži tedy alespoň uloupili vozidlo značky Peugeot Boxer, ve kterém měl muž uložen svůj majetek, dále finanční hotovost i mobilní telefon a z místa ujeli.

     Muži se po nějaké době podařilo lepicí pásku povolit, ze svázání se tak vymanit a zavolat na policii. Policisté i výjezd kriminální policie samozřejmě chtěl vidět místo, kde muže přepadli, jenže, když mělo dojít k prohlídce objektu, začal přepadený muž dělal značné drahoty a vymýšlel si, že byl vlastně přepaden v jiné z místních hal.
     Policisté samozřejmě trvali na prohlídce té správné haly, a když ji podnikatel otevřel, čekalo je skutečně veliké překvapení, tedy pohled moderní pěstírnu. Policisté samozřejmě podnikatele okamžitě zadrželi, zahájili trestní řízení a následně u Miloslava Š. provedli domovní prohlídku i prohlídku jiných prostor a zajistili vybavení na pěstování marihuany za stovky tisíc korun. 
     V hale se sice již nenacházely vzrostlé rostliny, pouze zbytky sušiny, přepadený podnikatel se ale policistům přiznal, že v hale v minulosti pěstoval konopí ve velkém. Do haly museli během vyklízení pěstírny policistům přijet na pomoc i hasiči s chemickou laboratoří, protože bylo nalezeno větší množství chemikálií.

     Samozřejmě souběžně probíhalo i pátrání po pachatelích loupeže, uloupené vozidlo policisté našli a zajistili rychle, ale po lupičích se slehla zem.
     Kriminalisté na případu intenzivně pracovali několik měsíců a pak se konečně dostali na slibnou stopu. Ta je dovedla ke třem mladým mužům ve věku 20, 20 a 22 let a po zajištění dalších důkazů je kriminalisté zadrželi, pro jednoho z nich si například museli ve středu zajít do práce, do firmy SD Sped na Valše. Následně u pachatelů proběhly domovní prohlídky, kdy se poslední dělala včera odpoledne v domě ve Štěnovicích vedle restaurace Lidový dům.
     Poté již kriminalisté měli tolik důkazů, že muže usvědčili a i na základě jejich vlastních výpovědí je obvinili z loupeže. U dvou kriminalisté dali návrh na vzetí do vazby. Dnes odpoledne tedy byli dva obvinění muži přivezeni před Okresní soud Plzeň - jih a ten rozhodl o vzetí jednoho z nich do vazby. Dva další si tak na soud počkají na svobodě.

Foto: KP a PČR
Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.