Přepadli muže na lavičce a sebrali mu vše, včetně brýlí

Špičková práce hlídky policistů - vzali poškozeného do hospody, kde byl napaden a on si tak rozpomněl na detaily vedoucí až k dopadení pachatelů.

3. ledna 2017 18:25, aktualizace úterý 3. ledna 20:12

     Ve čtvrtek 29. prosince si v Tachově v ranních hodinách vyhlédli dva muži Slováka, který odcházel z baru Roxy na Americké třídě. Muže sledovali, vzájemně se domlouvali jak ho přepadnout a příležitost se jim naskytla, když se cizinec na chvilku posadil na lavičku v Zámecké ulici. 

     Zde na muže oba pachatelé zaútočili zezadu. „43letý muž v době útoku seděl na lavičce. Pachatelé mu ze zadních kapes kalhot odcizili mobilní telefon, finanční hotovost ve výši 2 200 korun a peněženku s finanční hotovostí kolem 100 korun, platební kartou a osobními doklady. Dokonce muži neváhali sebrat z očí i dioptrické brýle a svým jednáním tak poškozenému způsobili škodu za více než 8 700 korun,“ popsala  útok mluvčí policie.

     Samotný napadený bohužel nedokázal po přepadení k popisu pachatelů uvést skoro nic, vyjma toho, že se snad mělo jednat o cikány, takže hrozilo, že pachatelům loupež možná i projde.

     Pořádný kus špičkové policejní práce ale předvedli místní „obvoďáci“, začali na stopě makat, dokud byla ještě horká. Vzali napadeného zpět do baru a on se tam začal rozpomínat na další detaily, včetně klíčového faktu, že zde několika mužům řekl, že si bude muset zajít do bankomatu pro hotovost.
     Policisté projevili i nadprůměrnou místní znalost osob zde se běžně pohybujících a tak ve velice krátké době natipovali devatenáctiletého mladíka jako jednoho z možných pachatelů.
     Tento pachatel se v krátké době pokusil vybrat pomocí odcizené platební karty finanční hotovost z bankomatu, čímž se policistům potvrdil jejich správný odhad a tak mladíka mohli sebrat ještě v den loupeže. Brzy natipovali i druhého, kterého pak slovili na Nový rok v jednom z místních nonstopů.

     Díky špičkové práci obvoďáků tak mohl policejní komisař už druhý den po loupeži zahájit trestní stíhání dvou mužů ve věku 19 a 32 let, které obvinil ze spáchání dvou trestných činů, a to ze zvlášť závažného zločinu loupeže a z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Následně podal podnět k návrhu na vzetí obou obviněných do vazby.
     V případě 19letého mladíka jej soud akceptoval, a tak je dotyčný stíhán vazebně, ve druhém případě dnes rozhodl o tom, že starší z obviněných nebude vzat do vazby a trestně stíhán tedy bude na svobodě.