Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Přestupku se dopustil téměř každý třetí kontrolovaný řidič

Policejní hlídky zkontrolovaly 559 vozidel a zjistily celkem 188 přestupků

14. března 2023 10:09 , aktualizace 10:19

Doprava

      Dopravní policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje se v pátek 10. března zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena na používání bezpečnostních pásů. Policisté zkontrolovali 559 vozidel a zjistili celkem 188 přestupků, které v 182 případech vyřešili příkazem na místě a 6 jich oznámili k projednání příslušnému správnímu orgánu.

      "Jelikož pozornost policistů směřovala hlavně na používání bezpečnostních pásů posádky vozidla během jízdy, bylo jejich nepoužití nejčastěji zjištěným přestupkem, a to v 83 případech.
      Druhým nejčastějším přestupkem bylo v 21 případech použití k jízdě vozidlo, které nemá vyhovující technický stav. Osm kontrolovaných řidičů překročilo povolenou rychlost v daném úseku, sedm řidičů jelo po dálnici bez zaplaceného poplatku za její užití a jeden řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu," doplnila podrobnosti tisková mluvčí policie.

Foto PČR

Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.